Melih ATEŞSALAR

Uçuruma Sürüklenirken Elazığspor...

Melih ATEŞSALAR

Bir önceki köşe yazımda Elazığspor taraftarlarının buruk geçirdiği bayrama dikkat çekmiştim. Bayramdan sonrası için belki bir şeylerin değişebileceğini ümit edenlerdendim açıkçası. Ancak kulüpte yapılan ‘’sönük bayramlaşma programı’’na şehrin siyasi kanadından tek katılan isim Chp Milletvekili Gürsel Erol olmuştu.  Seçildiği günden bu yana Elazığspor için verdiği tüm sözleri tutan sayın vekilimizi tebrik ediyorum. Kendisi Elazığ’da uzunca yıllar süren önyargıları , yaptığı çalışmalarla kırmış vaziyette…

Giresun deplasmanına devam eden transfer yasağı ve  transfer yasağından dolayı tamamlanamayan bir kadro ile gitti Elazığspor. Burada verilecek mücadele 3 puandan çok , nefis mücadelesi hüviyetindeydi biz Elazığspor sevdalıları için. Sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan oyuncularımıza, alınan 2-0’lık mağlubiyete rağmen, aslanlar gibi mücadele ettikleri için teşekkür ediyorum. Tabi asıl meselemiz ne Giresun’da kaybedilen 3 puan ne de bundan sonrası için kaybedilmesi mümkün puan veya puanlar.

Tüm yaşananlar Elazığspor’u uçuruma sürüklerken , ‘’Bize ne oldu?’’ sorusunu bu şehrin seçilmişlerinin ilk olarak kendilerine sorması gerektiği kanaatindeyim. Televizyon programlarında Elazığspor için yapılan birlik, beraberlik çağrılarında başarılı olarak nitelendirebileceğimiz siyasi kanat , uygulamada ne yazık ki sınıfta kalıyor. Bu arada Elazığspor’a , tek destek olması gerekenler şehrin siyasi kanadıdır demiyorum ama günümüz futbolunda başarı ve istikrarı yakalamış olan şehir takımları  siyasi irade gücünün bir göstergesidir. Bakınız ; Malatyaspor, Bşb. Erzurumspor , Afyonspor …

‘’Elazığ’ın tek sorunu Elazığspor mu ? ‘’ sorusunu yöneltecek değerli okurlarıma ise cevabım net , bu memleketin şuan için tek sorunu Elazığspor’dur. Elazığspor bu ilin marka değeridir , bu ilin en ciddi tanıtım mekanizmasıdır. Tüm problemleri bir kenara bırakıp, bizim kader haftası olarak nitelendirdiğimiz , şu son bir haftalık periyotta birlik, beraberliği sağlayıp şehrin markasını , edinmek zorunda bırakıldığı ‘’olumsuz imaj’’ dan acil olarak kurtaralım. Çektiği sıkıntılarla kamuoyunda gündemde olan bir Elazığspor yerine, başarılarla dolu, 600 bin nüfuslu kentin tüm bireylerinin yüzünü güldürecek bir Elazığspor’u gündeme taşıyalım.

Gireceğimiz bu kritik haftada sadece Elazığ’da bulunan Elazığspor sevdalılarının sizlerden olumlu bir haber beklediğini düşünmeyin, bugün dünyanın en ücra köşelerinde dahi Elazığspor’un atacağı bir golle bayramı yaşayacak hemşerilerimiz olduğunu unutmayın. Bugünkü yazdıklarım Elazığ siyasi kanadına ve Elazığ’ımızın güzide insanlarına yaptığım birlik, beraberlik çağrısıdır. Bu kritik süreçte bu birlikteliğin sağlanamaması sadece Elazığspor’a değil, memleketimiz içinde büyük bir kayıp olacaktır. Elazığspor uçuruma sürükleniyor. Evet… Artık birileri bu şehrin güzel insanlarının duygularıyla oynamayı bıraksın ve feryatlarına kulak versin.. Başka Elazığspor yok !

Yazarın Diğer Yazıları