Melih ATEŞSALAR

Eskişehir'de ki Sahipsizlik!

Melih ATEŞSALAR

Ulusal kulüp lisansını borçlu durumda olduğumuz oyunculara ve teknik adamlara göstermiş olduğumuz şu günlerde -3 puan silme cezasının ötelenmesi camiamızda büyük mutluluk yaşattı. Bakıldığı zaman camia için böylesine zorlu bir sezon içerisinde adeta can suyu oldu diyebiliriz. Emeği geçenlere teşekkür edip , gönlü Elazığspor için çarpan tüm Gakgoşlara hayırlı olsun diyorum. 
Karabükspor maçı öncesinde , ''Eskişehir'' de oynanması planlanan Gençlerbirliği maçını canlı takip etme imkanı buldum. Öncelikle Eskişehir'de Elazığspor'u hiçbir zaman yalnız bırakmamış olan bir Elazığspor sevdalısı olarak , gördüklerim karşısında büyük üzüntü duydum... Maddi problemler şöyle bir yana dursun , manevi anlamda da çöküntü içerisinde olan bir Elazığspor'u ilk kez gördüm.. 
Oyuncularımızı kaldıkları otelde ziyaret eden ''Marmara Elazığsporlular Grubundan'' arkadaşlarla yaptığım görüşmelerde , futbolcularımızın inanılmaz bir çöküntü içerisinde olduğunu ve yine birçoğunun devre arası takımdan ayrılabileceği sinyallerini verdiklerini söylediler...
Maç saati gelip çattığında ise oyuncularımızın beden dilleri ''Eskişehirdeki Sahipsizliği'' gözler önüne seriyordu. Diğer tarafta ise Gençlerbirliği futbol kulübünün idari kadrosu , personeli ve manevi anlamda gücüyle sahada olduğunu görmek zor değildi.
Nitekim takımımız maçın ilk yarısında tüm bu olumsuzluklara rağmen mükemmel bir mücadele örneği gösterdi ve ilk yarı 0-0 eşitlikle tamamlandı. Ahmet Aras ile değerlendiremediğimiz net bir pozisyon sonrasında , Tatos tarafından rakip yarı alanda kaptırılan top kalemize ''gol'' olarak dönünce bir kez daha olumsuz şartların verdiği psikoloji devreye girdi.. Takımımız oyundan tamamiyle düştü , geniş boşluklar verdi. Akabinde kalemizde goller görmeye başladık ve birçok pozisyonda da şans eseri kalemizde golü görmedik. Yaşanan olumsuzluklar , manevi anlamdaki sahiplenilmeme duygusu sahada kendini her yenilen golden sonra göstermeye devam ediyor. Son Karabükspor karşılaşmasını saymazsak diğer tüm karşılaşmalarda bu durum bariz bir şekilde görülüyor.
Karabükspor maçında alınan 4-0'lık galibiyet ve hafta içi yaşanan bir takım olumlu gelişmeler temennim odur ki tüm paydaşları yeniden bir araya getirir, özlenen günlere hep birlikte yeniden koşarız. Elazığspor , Elazığ'ın Türkiye'ye ve hatta Dünya'ya açılan yüzüdür. Sahipsiz bırakıldığı yerde yerle bir olan Elazığ'ın imajı olacaktır , güçlü olduğu yerde yine kazanan Elazığ olacaktır. Son çağrımı da Elazığspor'un büyük taraftarına yapmak istiyorum ; Lütfen artık iç saha maçlarında , o eski günlerdeki korkuyu gelen rakiplere yaşatalım.. Başka Elazığspor yok...

Yorumlar 1
Gakgoş Aydın 04 Ekim 2018 10:10

Tespitlerizi hayranlıkla takip ediyorum başarılar.

Yazarın Diğer Yazıları