Melih ATEŞSALAR

ELAZIĞSPOR YOK OLUYOR !!!

Melih ATEŞSALAR

Sezon başından bu yana tarihinin en zor günlerini yaşayan bordo-beyazlı ekibimizde Ümraniyespor deplasmanında alınan mağlubiyet moralleri iyice bozdu. Yapılan spor programlarına katılan gerek hocamız Orhan Kaynak gerekse futbolcumuz Kadir Bekmezci kulüpte zaman zaman bir koli yumurta dahi bulunmadığını dile getirdi. Böylesine utanç verici eksikler söz konusuyken zaten sahadan 3 puan beklemekte , şapkadan güvercinin çıkması ile aynı şey demekti. Nitekim tahminlerimizde yanılmadık , sahadan mağlubiyet ile ayrılmak durumda kaldık. Haftaiçi Elazığspor tesislerinde yeni bir skandal meynada gelmiş , 6 adet tulum peyniri tesislerde masaya konulmuş ve Elazığspor armasının önünde çekilen fotoğrafta bir firmanın sezon sonuna kadar Elazığspor'un ''peynir'' ihtiyacını karşılayacağı dile getirilmişti. Firmaya teşekkür ediyoruz ancak keşke yapılan bu yardımdan bizlerin haberi olmasaydı veya ulusal basına bu şekilde deklare edilmeseydi. Türk futbol tarihinde önemli bir yeri olan , 52 yıllık bir mazisi olan kulübümüz bu kadar basitleştirilmeseydi.

Geçen haftalarda Elazığspor'a başkan adayı olduğunu dile getiren 5-6 zat kongreye 1-2 gün kala hala listelerini kulübe sunmadılar. Yokluklarla mücadele veren bir kulüp üzerinden hala reklam amacı güden tavırlarda bulunanların ''Elazığ'' kimliğinden ciddi surette şüphe duyuyorum. Hani diyoruz ya : '' Gakgom Babacandır , Gözü de Pektir. '' ... Soruyorum 2-3 hafta öncesinde Elazığspor ile ilgili ''babacan ''tavırlar sergileyip , tek derdinin bu memleketin şerefi olduğunu dile getiren ''gözü pek'' başkan adayları..

Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'In şahsi mücadeleleri ile ayakta kalmaya çalışan kulübümüze sırtını dönmüş olan diğer siyasilerimize diyecek bir şey bulamıyorum. Çünkü kabahat hepimizde ... Bu vebal hepimizin.. Şuana kadar Elazığspor başkanlığı için her defasında kendi gücü orantısında aday olduğunu deklare eden Necati Erdem dışında kulübe müraacat eden yok. Dilerim ki tez zamanda eğitim de , ekonomide sesini Türkiye'ye duyuramayan Elazığ , Elazığspor ile en azından spor dünyasında sesini duyurmaya devam eder. Aksi halde memleket olarak yine bir 50 sene geriye gideceğimizden şüphem yok.. Son söz olarak Elazığspor'u sahipsiz bırakmayacağını dile getirip , hala kulübe yazılı olarak yönetim kurulunu sunmayan eski başkanlara şunu söylemek istiyorum.. ''Ayinesi iştir kişinin , lafa bakılmaz..'' Saygılarımla

Yazarın Diğer Yazıları