Mehmet Aksu

Reis'e Mektup-2

Mehmet Aksu

Sn Cumhurbaşkanım...

Bu millet 1994 ten beri her şartta sizin yanınız da oldu ve olmaya devam edecek inşallah. Bu milletin en büyük umudu yine sizsiniz ve bu aziz milletin gözü kulağı siz de.

Hal böyleyken sizin de bu aziz milletin sesine kulak vereceğinizden hiç şüphemiz yok. Çünkü siz kimsesizlerin sesi, sessiz çoğunluğun nefesisiniz. İçinde bulunduğumuz bu süreçte gerek doğal afetlerden, gerek pandemi belasından, gerek 15 temmuz alçak darbe girişiminin etkilerinden, gerek terör belasından, gerek içerde ve dışarda ki şer odaklarının ülkemiz üzerinden oynadığı oyunlar, yaptırımlar ve gerekse de coğrafi şartlarımızdan ötürü ülke olarak kritik bir dönemden geçiyoruz. Tüm bunlarla beraber her fırsatta envai çeşit bahaneler ve algılarla kaos oluşturmaya çalışıp bundan nemalanmaya çalışan bir güruh var.

Sn Cumhurbaşkanım...

Ülkemizin içinde bulunduğu başta ekonomik sıkıntılar olmak üzere beraberinde dillendirilen bir çok problemin üstesinden yine sizin önderliğiniz de gelebileceğimizi umud ediyoruz. Dolayısıyla sizden beklentilerimizi maddeler halin de sıralamak istiyorum.

-İvedilikle ekonomik önlemler alınmalı ve gerekli tüm iyileştirmeler yapılmalı.

-Vatandaşın enflasyona ezdirilmemesi için asgari ücret başta olmak üzere,emekli, memur, işçi ve sözleşmeli personel maaşlarına seyyanen zam yapılmalı. Gerekirse para basılmalı.

-Asgari ücretlinin vergi ödemesi devlet tarafından karşılanmalı.

-Ötv indirimleri sıfır'a yakın hale getirilmeli ve kdv'ler de tekrar indirim uygulanmalı.

-Özellikle serbest piyasa da tüm sektörler fiyatlandırma konusunda titizlikle denetlenmeli.

-Sektörel bazda döviz kuru sabitlenmeli.

-Borçlu borçsuz demeden, teminat istemeden tüm esnafa enaz 100 bin lira sıfır faizli ve 5 yıl ötelemeli kredi kullandırılmalı.

-Özellikle elektirik, doğalgaz ve su gibi zorunlu tüketimlerde indirime gidilip tedarikçi firmaların abuk sabuk ekstra fiyatlandırmalarına son verilmeli.

-Otoyol,köprü,tunel vb hizmetlerin özelliştirme rakamlarıyla maliyet mukayeseleri şeffaf ve detaylı olarak kamuoyu bilgisine sunulup, kirli bilgilerle ve algılarla bunlardan nemalanmaya çalışan bazı muhalif güruhların ipinin pazara çıkarılması.Ayrıca bu özelleştirilen hizmetler de makul ücretlendirme yapılandırılmasına gidilmeli.

-Mümkün olduğunca döviz cinsinden taahhütlerin önüne geçilmeli.

-Sosyal medyada ki bilgi kirliliğinin,ahlaksızlıkların hakaretlerin,kaos ve algı oluşturmak için yapılan yalan haberlerin önüne geçilebilmesi için sosyal medyanın e -devlet ile entegre edilmesinin sağlanması.

-Yargı ayağın da yeni bir çalışma yapılarak bir denetleme üst kurulu oluşturulup mahkemelerin birbirleriyle çelişkili olan kararları gözden geçirilerek özellikle kamu vicdanını yaralayan kararlar için yeni düzenlemelere gidilmeli.

-Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapılırken sadece güvenlik soruşturmasına tabi tutulup kesinlikle mülakatın kaldırılması.

-Bir kişinin birçok yerden maaş alınmasının önüne geçilmeli ve ehil olmayan kişilerin sırf ekstra maaş almak için başka başka yerlerde görevlendirilmesi katiyen yasaklanmalı.

-İsrafa artık son verilmeli ve tüm fazlalık lüks araçlar satılmalı, kamu kurum kuruluşlarının yaptığı tüm harcamalar denetlenmeli ve israfa sebep olanlar görevden el çektirilmeli.

-Muhalif ama art niyetli olmayan tüm gazeteci, yazar, sanatçı, stk yöneticileri ve siyasilerle belli aralıklarla belli zamanlarda toplu görüşmeler yapılıp fikir alışverişin de bulunulmalı.

-Akparti teşkilatında ismi şaibeye, yolsuzluklara, fetöye, ahlaksızlıklara bulaşmış kişiler şeffaf bir şekilde ve kayırılmadan derhal uzaklaştırılmalı.

-Akparti teşkilatlarımız da  ki kibirli, egolu, halktan uzak, makam mevki ve rant peşinde koşan, partimizi basamak olarak kullanan partimiz sırtından bir yerlere gelmek isteyen veya menfaat temin etme niyetinde olan kişiler temizlenmeli.

-ihaleler şeffaf bir hale getirilip, yüklenicileri mesleki yeterliliklerine göre ve fiyat uygunluğu ile kalitesine göre tercihi yapılmalı.

-Halkın nabzına doğrudan kulak verilip doğru bilgilendirme yapacak ekipler oluşturulmalı.

Sn Cumhurbaşkanım...

Tüm bu iyileştirilmesi gerekenleri ve yeniden topyekün dizaynı sizin yapacağınıza inancımız tam.

Son olarak anketler ve kamuoyu yoklamlarında size doğru bilgi verilmediğine inanıyoruz. Zira gözle görülebilir bir şekilde oylarımızın düştüğünü herkes kendi yakın çevresinden mukayeselerle gözlemleyebiliyor.

2023'te sizin önderliğinizle daha büyük ve daha güçlü bir TÜRKİYE hedefliyoruz. Bu kutlu yolda önümüze engel olmak isteyen art niyetli, kaos sevdalıları, ERDOĞAN gitsin de ne olursa olsun diyenler ve tüm şer ittifaklarına pirim vermemek için bu aziz millete kulak vermenizi, tekrar sokağın nabzını bizzati sizin tutmanızı, halkla bire bir irtibatı doğrucu ve gerçekçi aracılarla kurmanızı istiyoruz. Çünkü halk size doğru bilgi verilmediğini, yanlış yönlendirmeler yapıldığını düşünüyor.

Dolayısıyla 2023 seçimlerini kazanmak ta kaybetmek de öncelikle sizin elinizde. İşte o zaman bu aziz milletin desteği yine sizinle olacak.

Saygılarımla...

Yazarın Diğer Yazıları