Mehmet Aksu

Gerçekten Bunlar Sevinmesi Yasaklanmış Lanetli Bir Kavim Mi?

Mehmet Aksu

İçin de bulunduğumuz bu süreçte gerçekten zor zamanlardan geçiyoruz ülke olarak. Gezi olaylarından alçak darbe girişimine, terör örgütleri ile mücadelerden Suriye iç savaşına, Suriye iç savaşından ortadoğu da ki yanan ateş'e ve doğal afetlerden pandemi belasına kadar birçok unsur ekonomimizi çok ciddi anlamda etkiledi. Herkes bu konu da hemfikir. Bununla beraber elbette ki birçok etken ve yanlışlar ekonomimizi etkiledi. Enflasyonun artmasıyla doğal olarak hayat pahallılığı beraberinde alım gücünü zayıflattı. Döviz, altın artışları pik yaptı, bir başka deyişle TL değer kaybetti.

Gel gelelim bu süreçte iktidarın elinden geldiğince topyekün olağanüstü mücadelesi ve malum kesimin topyekün muhalefetine. 

Döviz artar bu malum kesim iktidarı suçlayıp birileri zengin oldu diye veryansın eder, döviz düşer bunlar yine birileri zengin oldu deyip aynı veryansını eder ve eklerler, gariban 17-18'den döviz aldı ama mağdur oldular diye. Enflasyon artar bunlar yine sahne de, düşer yine aynı tipler çıkar görücüye.

Yandaş, candaş, yazar, medya, tv ve sanatçı kavramlarını dilinden düşürmeyen bu kavmin bireyleri tv'ler de akıldan uzak, tarafçılığın daniskasıyla ve olabildiğince kin nefret kusarak başlarlar salvolara. Kendileri gibi düşünmeyenleri de hınca hınç linç ederler.

Yahu siz nasıl bir kavimsiniz arkadaş?

İnsan herşeyden memnuniyetsizlik duyar mı, herşeye kin besler mi, herşeye karşı çıkar mı, yapılan her iyi şey'e bahane üretir mi?

Covid için önlem alınır bunlar yine terhane, yasaklar gelir olmaz, kaldırılır olmaz, vakalar düşer bunlar da yine bahane. Aşı'ya karşılar, maske'ye karşılar, maskesizliğe karşılar, okulların kapanmasına karşılar, açılmasına karşılar, köprülere, tünellere, hastanelere, yollara, barajlara vs vs yani iktidarın yaptığı herşeye karşılar.

Hiçbişeyden memnun olmayan, ülkesinin başarılarına sırf Akparti ve Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı yüzünden sevinmeyen, herşeye karşı olan ve kendileri gibi düşünmeyeni ötekileştirip, saldıran bu kavim nasıl bir kavimdir yahu?

Yoksa siz gerçekten "sevinmesi yasaklanmış lanetli bir kavim'misiniz!!"

Bir başka yazıda buluşmak üzere. Saygılarımla

Yazarın Diğer Yazıları