Mehmet Aksu

Bizi Dinlemelisin REİS!

Mehmet Aksu

Elbette ki herkes Reis olamaz ama sen REİS'sin ve sorumluluğun da yükün de çok ağır.

Sen kimsesizlerin sesi, milyonların umudu, mazlumların savunucusu, halkın kendisi, ülkemizi yarınlara taşıyan değilmisin REİS?

Biz sana ilk günden beri gönül verdik, ömrümüzü adadık, yoluna baş koyduk, davanı davamız bildik, gece gündüz demeden her fırsatta senin ve ideallerinin savunucusu olduk. Ülkemiz adına, ümmet adına, millet adına, halk adına, yarınlar uğruna "durmak yok yola devam" dedik REİS.

Şimdi sen bizi dinleyeceksin REİS.

Fıratın kenarında bir koyun kaybolsa sorumlusu sensin REİS. Dolayısıyla ne yapıp edip ülkemizi ve milletimizi refaha kavuşturup, sıkıntıları çözüp, yarınlara taşımak zorundasın. Herzaman ki gibi sorumlu da sensin, umut da sensin.

Herkes kendi başına hareket eder hale gelmiş, fiyatlar hava da uçuşuyor, zincir marketler stoklar yapıp fiyatları hergün artıyor derken TARIM KREDİ KOPERATİFLERİ onlardan beter. Sorumlularına ağır yaptırımlar uygula yada uygulattır Reis. Yaptırım uygulayacak denetim mekanizması görevini yapmıyorsa görevden al hepsini Reis.Tüm bunlar yetmezmiş gibi halkta tepkiye sebebiyet veren birsürü konuşmalar açıklamalar yapan ilgililere ne demeli?

-TÜİK'in açlık sınırı rakamları baz alındığında, temel gıda ve tüketim maddelerinde ki son 3 aylık enflasyonun bile uçtuğu bu ekonomik ortamda, asgari ücretliler, 2500 lira emekli maaşı alanlar nasıl geçimini saglayabilir Reis?

Tarım ve hayvancılığa daha fazla destek ver Reis. Esnafa sicil affı ve istisnasız hepsine çok cüzi faiz oranı ile kredi verip tüm kamu borçlarının fazlerini silerek yeniden yapılandırma getir Reis.

Tüm bunların sorumluluğu sana ait, çünkü REİS sensin.

Reis, Allah rızası için halka sen kulak ver, aradaki tüm aracıları lav et. Sanırsın herkes topyekün bir olmuş sana kaybettirmek için elinden geleni yapıyorlar.

2023'ü kazanamazsan milyonların vebali senin boynunadır bilesin REİS. Çünkü namert'e muhtaç oluruz. Çünkü ülkemiz on yıllar geriye gider, çünkü dört bir yanımız içerden ve dışardan sarılmaya başlar, çünkü edinilen tüm kazanımlar, yatırımlar, savunma sanayi araçları, ileri teknoljik hamleler vs vs hepsi yok edilmekle karşı karşıya olur. Çünkü yıllardır sana oy veren gönül veren milyonlar cadı avına maruz kalır. Çünkü Avrupa veya dünya devletleri diş bilemeye ve projelerini bir bir uygulamaya başlar.

İşte Tüm bunlardan ötürü  BİZE KULAK VERİP BİZİ DİNLEMELİSİN REİS.

2023 seçimini kazanmak zorundasın, kazanmak zorundayız REİS.

Bir başka yazımda buluşmak üzere.

Saygılarımla

Yazarın Diğer Yazıları