Fuad Ülger

Faik İçmeli Ve Ekibi..

Fuad Ülger

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Elazığ'ın Böyük Abe lakaplı sanatçısı, kültür aktarıcısı, bestecisi, güftecisi olan Bünyamin Eroğlu'nun cenaze töreni Cuma namazına müteakip yapıldı. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve tüm Elazığ'a başsağlığı diliyorum.  

Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Genel Başkanı Sn Faik İçmeli ve ELFED yönetim kurulu üyeleri hem cenaze töreni için hem de bir kurucu üyelerinin düğün töreni için Elazığ'a geldiler. 

Genç Elazığlılar Derneği olarak ELFED'e üye olma talebimiz vardı. Hem bu konuyu istişare etmek hem de Elazığ ziyaretlerinde refakat etme amaçlı Cuma ve Cumartesi günü bolca vakit geçirme fırsatı bulduk. 

Konuyu dağıtmadan ve uzatmadan yazmaya çalışıyorum. 2 günde o kadar çok yazacak şey birikti ki köşe yazısı boyutunu aştı. Özet geçip aktarmaya gayret göstereceğim. 

Cuma günü Sivrice'de sevgili Rafet Avcı ağabeyin harikulade bahçesine misafir olduk. Geniş yelpazeli bir sofra ve havadan daha sıcak bir muhabbetle ağırladı misafirlerini. Zaten yüzünden eksilmeyen gülümsemesiyle aksini yapması da mümkün değil. 

Akşamında bir dizi ziyaretten sonra düğün ve istirahat. 

Cumartesi günü ELFED'i dernek binasında ağırlayan GELDER açısından önemli birgün oldu. Her ne kadar üyelik talebimiz cevap bulmamış olsa da Faik Başkan'ın fırçayla karışık samimi tavırlarıyla 'şu an test ediyorum falso vermezseniz bu iş tamamdır' edasından olumlu bekleyişimiz devam ediyor. 

GELDER ziyaretinden sonra yine bir davet üzerine Gözeli köyüne iştirak ettik ve Rafet abinin ağırlamasından aşağı kalmayan bir misafirlik yaşadık. Fevzi Altuğ'un  bir farkı vardı; 3 tane pırlanta gibi evladının bizleri mahçup edecek derecede gösterdikleri ev sahipliği. 

Bazılarını tanıdığım bazılarını yeni tanıma fırsatı bulduğum yönetim kurulu üyelerini kısaca tanımanızda fayda var. 

Faik İçmeli: Genel Başkan. Attığı fırçalarla ve çıkışlarla, koyduğu kuralları uygulatmasıyla, emek harcanan her işe gerekli önemi göstermesiyle, gençlere ve gençliğe ayrı bir gözle bakmasıyla, nevi şahsına münhasır bir insan. Yanlış anlaşılmasın korku imparatorluğu değil aksine sevgi üzerine kurmuş düzenini. Herkesin ondan öğreneceği birşeylerin olduğunu düşünüyorum. 

Gökhan Kazım Elgin: Genel Sekreter. Federasyonun iki ODTÜ'lüsünden ilki. 2 milyar TL (eski parayla 2 katrilyon) bütçeli yönettiği projeden anlaşılacağı üzere standardın çok üzerinde bir İnşaat Mühendisi. Kendi tabiriyle tam bir Elazığ sevdalısı. Liseden itibaren il dışında ikamet ediyor ama en fazla 1 ay uzak kalabilmiş Elazığ'dan. Klarnet sesi duyunca yerinde duramayanlardan. 

Fethi Altunyuva: Genel Başkan Yardımcısı. Federasyonun ikinci ODTÜ'lüsü.  Fırat Kalkınma Ajansı'nın Genel Sekreterlik görevinden istifa edip İstanbul'da büyük bir firmada Genel Müdürlük görevini üstlendi. İkili ilişki açısından insanlarla ne kadar iyi bağ kurulabilinirse kendisi o derecede bir bağ kurma hünerine sahip. Bilgi, donanım ve tecrübesi ile mütevazi duruşu doğru orantılı olarak artıyor. 

Gözde Uçar: Yönetim Kurulu Üyesi. Avukat. GELDER'i en az bir GELDERLİ kadar iyi anlatıp federasyonun bakış açısını olumlu yönde etkileyen dolayısıyla GELDER için çok fazla önem arz eden bir isim. Olayları yorum ve analiz noktasında belki de yaşının birkaç misli yukarısında hayata yön verebilen biri. 

Kürşat Armağan: Yönetim Kurulu Üyesi. İkinci gün aramızda olmadığından dolayı pek ilişki kuramamakla birlikte yemekten sonra yaptığı yemek duasıyla hafızamda yer alıyor. 

Doğuş Cantürk: Genel Başkan Yardımcısı. Sempatik ve şakacı halinin devamı için özel olarak herhangi bir ortama ihtiyaç yok. 

Ahmet Çağatay Talayhan: Genel Başkan Yardımcısı. Yazılım alanında donanımlı, ne iş yaptığı hususunda tarifi zor ama anlatmaktan yorulmuş bir pozisyonda. ELFED Dergisi Sorumlusu. 

Faik İçmeli (oğlu) : Babasıyla adaş olan Faik İçmeli ağır duruşu, karizması ve yakışıklılığıyla zaten gönüllerde. 

Muhammed İbrahim Hoşses: GENÇ ELFED Başkanı. Saygılı, güleryüzlü, sempatik ve görev adamı. 

Kafileye eşlik eden Yavuz bey ve Cengiz beylerin muhabbetleri de oldukça lezzetliydi. Eşlik eden diğer bir isim kıymetli ağabeyim Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak. Başkanı tanıyanlar için anlatmaya gerek yok. Tanımayanlar çok şey kaçırıyorlar benden söylemesi. 

Kafilenin araç şoförü üniversite halk oyunları ekibinden Cihat Ateşoğlu olunca eski günleri de kısaca onla yad etme fırsatı bulduk. 

Dedim ya köşe yazısı boyutunu aştı diye. Unuttuğum olaylar ve kişiler olabilir. Hepsinden özür diliyorum. 

Benim için çok önemli ve öğretici iki gün oldu. Bu insanlarla tanışmış olmaktan dolayı son derece mutlu ve memnunum. İnşallah biz de onlarda hoş bir sada bırakabilmişizdir. 

Sevgi ve saygılarımla.

Yazarın Diğer Yazıları