Fuad Ülger

Ah STK Vah STK Sen Neymişsin Sen!

Fuad Ülger

Biliyorsunuz şehrimizde bine yakın Sivil Toplum Kuruluşu mevcut. 

Bazıları meslek, bazıları cami, bazıları siyasi, bazıları apolitik, bazıları yardım bazıları gençlik kuruluşları. 

Gelin görün ki bunlardan  bazıları iş görmez, bazıları iş bilmez, bazıları kendini bilmez, bazıları zaman bilmez, bazıları mekan bilmez, bazıları had bilmez, bazıları yağ çekmekten başka bir şey bilmez, bazıları konuşma bilmez... 

Tüm bunların yanında hepsi kendinin ne olduğunu gayet iyi bilir. 

Ancak bu şehirde bir huy hortladı. Suç atacak birini bulamayan kimseler STK deyip işin içinden çıkmaya başladılar. Haklılar mı? Gelin birlikte analiz yapalım. 

EY STK TEMSİLCİLERİ! 

- Bu memlekette deprem oldu. Sadece battaniye, erzak, çadır dağıtımında yardımda bulundunuz. Neden TOKİ ve Bakanlıklarla görüşmeleri yapıp millete evlerini teslim etmediniz? 

- Dünyada Pandemi var, şehrimizde de. Esnaflara neden maddi yardımda bulunmadınız? Esnaf başı 20.000 TL verseydiniz kafi gelirdi. 

- Bu memleketin tüm dağları çırılçıplak. Fidan temin edip dağlarımızı yeşertsenize. Bu görevi yapan bir kurum yok nasılsa. STK bu işi de yapmayacaksa ne yapacak? 

- Bu memlekette ziyaretler, tebrik mesajları haricindeki haber değeri taşıyan olayları siz yazsanıza. Etliye siz dokunun, sütlüye de siz dokunun. 

- Bu memlekette Uluova ve Kuzova Sulama Sistemlerini neden devreye sokmuyorsunuz Ey STK Yöneticileri. Bunu da mı başkalarından bekliyorsunuz? 

- Bu memlekete neden özel bir üniversite kurmayı düşünmüyorsunuz? Allah aşkına siz ne biçim STK yöneticisisiniz? 

- Bu memlekette üretim yapan firmalar var. Bu firmaların ürünlerini neden yurt içi ve yurt dışında pazarlamıyorsunuz. Neden bağlantı kurmalarına yardımcı olmuyorsunuz? Bu da mı başkasının görevi. El Vicdan STK, El Vicdan. 

- Bu memlekette süper ligde 9 maçta 8 yenilgi alan bir basketbol takımı var. El atsanıza şu takıma. Sonuç itibariyle bu iş STK işi. Takımın Başkanı sorumlu tutulacak değil ya! 

- Bu memlekette Kültürümüzü yaşatacak mutat bir Kürsübaşı gecesi düzenleyip İl ve yurt dışından turist çeksenize. (Pandemi geçsin sonra yapın hemen gaza gelmeyin) 

- AKSA bu memlekete zulüm yapıyor. Gerekli görüşmeleri yapıp bu zulmün önüne neden geçmiyorsunuz. Bu millete gareziniz mi var? 

Daha sayayım, yazayım mı? 

Ben yazmaktan yoruldum kıymetli Elazığlılar. Allah için şimdi söyleyin şu STK denen kuruluşlar ne iş yaparlar.

Yorumlar 1
Burhanettin ASLAN 29 Kasım 2020 20:52

STK ların bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum aydınlattığınız için teşekkürler

Yazarın Diğer Yazıları