Alpay GÖKÇE

Ortada Bir Elazığspor Sorunu Var?

Alpay GÖKÇE

Ortada bir Elazığspor sorunu var. Bu sorunu bütün mülki amirler idareciler biliyor.

Kime mikrofon uzatılsa " Elazığspor bizim canımız, marka değerimiz, üzerimize düşen ne ise yapacağız " diyor. Kameralar kapanıyor herkes kendi kabuğuna çekiliyor bir daha sorulana kadar ne çözüm için çaba harcıyor ne de çığ gibi büyüyen sorunlar karşısında çözüm üretmiyor yada üretemiyor.

Ortada şehrin ortak bir sorunu olduğuna herkes kanaat getiriyor ise şehri yönetenler söz ve yetki sahibi olan kişiler biraraya gelir ve yapılması gereken adımlar sırayla atılır.

Ha yok bu mesele şehri idare edenler açısından sorun olarak görülmüyor ise bu da çıkıp halka izah edilir ve ona göre söylemler üretilir.

Bu şehir ve şehrin takımı hergeçen gün biraz daha bu konu üzerinden yıpranıyor. Oteller kamp yeri için kabul etmiyor. Sürekli paralar isteniyor tüm kapılar aşındırılıyor.

Her yıl ekonomik sıkıntılar gündeme geliyor, bir türlü " çimler kurudu, elektrikler kesildi " mevzularının dışına çıkamıyoruz. Bu konular ile gündeme gelmek anlayabilen insan için utanç vericidir.

Bu konular bir türlü aşılamadığı için şehrin diğer konularına ve sorunlarına gelemiyoruz.

Diğer iller bu konuları nasıl aşıyor ise devletin desteği hangi şekillerde oluyorsa bu kulüp için aynı adımlar atılmak durumdadır.

Vali beyin öncülüğünde biran evvel bir yapı oluşturulmalı ve giderler bizzat valilik tarafından ödenip ödemeler takip edilerek bir defalığa mahsus çözülmelidir.

Yada çıkıp mertçe açıkça tavır ve duruşları kafalarında beliren ne ise halka açıklanmalıdır. Kimsenin kaçak güreşmesine taraftarı beklenti içine sokup geri çekilmesine gerek yok.

Sorunlardan kaçarak sorunlar çözülmüş olmuyor büyüyerek tekrar masayageliyor.

Cezalar katlanmadan Valilik biran önce çözüm üretilmelidir. Sayın Binali YIDIRIM taahhüdü de göz önüne alınarak devlet desteği talep edilmelidir. Her ne yapılacaksa biran önce yapılmalıdır. Söz üretme zamanı değil icraat yapma zamanı..

Yazarın Diğer Yazıları