Alpay GÖKÇE

Afrin Operasyonunun Mesajları..

Alpay GÖKÇE

Afrin Operasyonunun mesajları..

Afrin operasyonu basit ve sıradan görülecek bir operasyon değildir. İçinde barındırdığı birçok mesajı ilgili adreslere teslim ediyor..

Türkiye bu operasyona tam bir savaş pozisyonu alarak girdi. Bunun amacı; küresel aktörlere ve bölge ile alakalı planları olan güçlere kendi gücünü ve olası bir yanlışlarında neler olabileceğini göstermekti. Bensiz dizayn olmaz duruşu sergilendi..

Türkiye bu operasyonda gerçek savaş gücünün sadece % 1 ni sahaya yansıtmıştır. Daha kimse birşey görmüş değil..

Bir diğer mesaj Ortadoğu ülkelerinedir.

Bu ülkelere ben güçlüyüm yeri ve sırası geldiğinde dünyanın en önemli ve etkili güçlerine kafa tutabilirim ve bedel ödemeye hazırım sizi de elzem olduğu durumda koruyabilirim tabi bana biat edip çıkarlarıma hizmet ederseniz mesajıdır. Sanırım en net hali ile ulaşmıştır..

Türki cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkeleri Ortadoğu'nun şekillenmesinde en önemli aktörün Türkiye olduğu gerçeğini görüp lider olarak tanıma sürecine girecektir..

Bir diğer mesaj kendi içimize yönelik mesajdır; özgüvenini yitirmiş, içine sinmiş, kabuğuna çekilmiş " Türk yapamaz, Türk başaramaz, karşımızda büyük güçler var " diyen insanlara cesaret verip özgüven kazandırmıştır. Geleceğe daha umutlu ve güçlü bakmalarına sebep olmuştur.

Bu operasyon yine bir başka yönü ile Afrika'dan, Saray Bosna'ya, Ortadoğu'dan Kafkasya'ya dünya mazlumlarının gözünde bir umut ışığı yanmasına vesile olmuş cesaret vermiştir.

Askerimiz harekat ve kabiliyet gücünü sahada test etmiş istendiğinde neler yapabileceği idrak ve şuuruna eriştmiştir. Hedeflerin tam isabetle kısa sürede imhası buna delildir..

Askerimiz ve milletimiz özüne iltica etmiştir. Bu büyümenin bedeliydi.

Bedelini ödemediğiniz hiçbirşeyin iktidarı olamazsınız. Rus askeri de bölgede, ABD askeri de. Onlar o kadar km den kalkıp gelerek ölmeyi göze alıyorsa bizlerde almak zorundayız. Kaldıki bu mücadele hepsinden çok bizi ilgilendiriyor ve tehdit ediyor.

Kimse savaş olsun insanlar ölsün istemez. Biz savaşmıyoruz ülkemizi, milletimizi, namusumuzu, iffetimizi nefsi müdâfâa ediyoruz. Savaşan onlar..

Bu süreçte askerimizin emniyet güçlerimizin moralini yüksek ve diri tutacak paylaşımlar yapalım. Milli birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeyelim. Şuan her yönü ile ve her mecrada duruşumuzu takip edenler var..

Allah ordumuzu, devletimizi, milletimizi galip ve muzaffer eylesin..

Yazarın Diğer Yazıları