Alpay GÖKÇE

ABD'nin Kürt Romantizmi Bitti

Alpay GÖKÇE

Aslında ABD nin hiçbir zaman Kürt diye Kürdistan diye bir derdi olmadı.

Tek derdi Kürt kanı üzerinden Büyük İsrail'i kurmak yine Kürt kanı üzerinden İsrail'in çevresinde ki ülkeleri karıştırıp kaos yaratarak İsrail'e tehlike oluşturan devletleri güçsüzleştirmekti.

Bir diğer beklenti ise yine Kürtlerin kanı üzerinden bölgenin enerji kaynaklarını el altına alarak bu bölgeye askeri üsler sığdırmaktı.

Amacına belirli alanlarda ulaştı belirli alanlarda ulaşamadı. Hali ile Kürtlere olan ihtiyacı bitti.

Olan kime kimlere oldu?

Barzani hayatta ve çok önemli bir ekonomiye hükmediyor.

Salih Müslim hayatta onun da çok ciddi bir nüfus ve güç alanı var kendi saltanatında. Buna benzer birçok üst düzey insan sermayesine sermaye ekledi. Olan yine kendini kullandırmaya meraklı olan cahil cüheleya oldu.

ABD nin, " "Suriye'den çekiliyorum " sözünden tamamı ile çekileceği çıkarımında bulunmak saflık olur.

Bu coğrafya kaderine ve bizlere bırakılmayacak kadar değerli ve önemlidir. ABD alacağını aldı.

Bundan sonrasında ya kalıp çok sevdiği!! Kürtler için Türkiye, İran, Rusya ve Çin ile savaşmayı göze alıp Menbiç'ten ve Suriye'nin geri kalanından çıkmayacaktı. Ya da kalıp savaşmayı göze alacak değerli birşey kalmamıştı.

Türkiye bu süreçte halk olarak ferasetini kullanmasa akıllı davranmasaydı ve her fırsatta önümüze atılan ( Reza olayı, Alevi kardeşlerimizin kapılarına işaret, Kürt - Türk meselesi, Din adamlarının söylemleri ) gibi yemleri yutup sokağa çıkıp kargaşa yaratmış olsaydık bizim de Suriye ve Irak'tan farkımız olmayacaktı.

Sokak çatışmalarını fırsat bilen Özgürlük havarisi! ABD ve müttefikleri bize de Işık hızı ile uçaklar ve tanklarla özgürlük getirmek! İçin kendini paralayacaktı.

Allah'a şükürler olsun insanlarımız bu mizansen ve kurgulara kanmadı ve sokakları tercih etmedi.

ABD ve takım arkadaşları şimdilik Türkiye ve İran'ın bölünme sürecini rafa kaldırdı ama hiçbir zaman bundan vazgeçmeyecek.

Emperyalizm laftan anlamaz sadece Güçten anlar. Bunun için de bizim millet olarak artık bir sonraki girişimleri bu denli zor atlatmamamız için güçlü olmamız şarttır..

Türk milleti artık sloganlarla, bedduaalarla vatan sevmeyi bir kenara bırakıp kelime dağarcığına " çalışma, kalkınma, bilim, teknoloji, sanayileşme, dürüstlük " gibi kavramları ekleyip yoluna güçlü bir şekilde devam etmelidir.

İşte o zaman ABD bizim için ne düşünüyor söylemi acaba Türkler bizim için ne düşünüyor söylemine dönüşecektir..

Yazarın Diğer Yazıları