Bu afiş işi daha çok su götürür! Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi

Elazığ'da yaşanan afiş polemiğinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan cevap gecikmedi.

Bu afiş işi daha çok su götürür! Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimize yaptıracağı okulun temel atma töreni için Elazığ'a geldi.

Kılıçdaroğlu'nu Elazığ'da hiç beklemediği kim veya kimler tarafından asıldığı belli olmayan, "Kılıçdaroğlu buna cevap verebilir mi? Başlığı ile “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takacağım”, “2023 seçimlerini kazanırsak HDP’ye bakanlık verilebilir”, “İktidara gelirsek İHA ve SİHA üretimi duracak” ve “Diyarbakır, Kürdistan’ın bir parçasıdır”... gibi afişlerle karşıladı.

KILIÇDAROĞLU AFİŞİN ÖNÜNDE CEVAP VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşanan bu afiş polemiğine paylaşılan bilboardların önüne geçerek sosyal medya hesabından fotoğraflı paylaşımla cevap verdi.

Bu afiş daha çok su götürür! Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi

Genel Başkan Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor. Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz? Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz! Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber." ifadelerini kullandı.

Bu afiş daha çok su götürür! Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi