Vekil Işıkver'den olaylarla ilgili suç duyurusu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Kelkit Hürriyetspor taraftarlarının Elazığspor taraftarlarına yönelik tahrik ve tahkir edici tezahüratı ile görevini kötüye kullanarak kasten yaralamaya yönelik saldırılarına karşı hukuki adımlar atıyor.

Vekil Işıkver'den olaylarla ilgili suç duyurusu!

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, 12 Kasım 2023 tarihinde Kelkit İlçe Stadyumu'nda oynanan Kelkit Hürriyetspor ve 3GEN Elazığspor müsabakasında yaşanan olaylarla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Tahrik Edici Tezahürat ve Polis Şiddeti

Işıkver'in açıklamasına göre, Elazığspor taraftarları, maçı izlemek ve takımını desteklemek amacıyla gittikleri statta, Kelkit Hürriyetspor taraftarları tarafından tahrik edici ve tahkir edici söylemlere maruz kalmıştır. Bu olayın ardından, statta görevli polis memurları tarafından orantısız güç kullanımına ve kasten yaralamaya yönelik saldırılara maruz kalmışlardır.

Milletvekili Işıkver'in Açıklamaları

Işıkver, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Elazığ halkı sahipsiz değildir. Tarihi boyunca milli ve manevi değerlere bağlılığı ile tanınan Elazığ halkının maruz kaldığı bu saldırılar ve hakaretler kabul edilemez. Polis memurlarının orantısız güç kullanımı ve ağır hakaretleriyle birlikte yaşanan bu durumu kınıyor ve bu menfur olaya karşı hukuki sürecin başlatıldığını belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Elazığspor taraftarlarına yönelik şiddetin sosyal medya platformları ve iletişim kanallarında geniş bir tepki topladığını vurgulayan Işıkver, suç duyurusuyla birlikte bu olaya karışanların yargılanması için adımların atıldığını ifade etti. Kamuoyuna duyurulan bu suç duyurusu, Elazığ halkının haklarına sahip çıkma ve adaletin sağlanması amacını taşımaktadır.