Başkan Yunus Bal'dan adaylık süreciyle ilgili açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere hazırlık kapsamında adaylık sürecini başlattı.

Başkan Yunus Bal'dan adaylık süreciyle ilgili açıklama!

Parti yönetimi, belediye aday adaylığı başvurularını 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren almaya başlayacak. Aday adayları, başvurularını bizzat genel merkez üzerinden yapacak ve son başvuru tarihi 15 Aralık Cuma olarak belirlendi.

Başvuru Süreci Detayları

MHP yönetimi, teşkilatlara gönderdiği genelge ile belediye aday adaylığı başvurularının 13 Kasım'da başlayacağını duyurdu. Adaylar, başvurularını genel merkez üzerinden bizzat yapacakları gibi, belediye meclisi ile il genel meclisi üyeliği aday adaylığı için de il ve ilçe teşkilatlarına başvuruda bulunabilecekler.

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal'dan Açıklama

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, adaylık süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, "Vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir." diyerek, Dr. Devlet Bahçeli'nin liderliğinde partilerinin bu seçimlere nasıl yaklaşacağını vurguladı. Bal, aday adaylarını partiyi büyütmek, ilimize faydalı olmak, kardeşlik hukuku içinde yarışmak ve üç hilal sancağını daha da yükseklere taşımak için mücadele etmeye davet etti.

Aday adayları arasında rekabetin değil, dayanışmanın ön planda olacağını belirten Bal, sürecin tüm partililer için hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca, Rabbimizden mahcup olmamayı ve tüm aday adaylarına başarılar diledi.