Yenişehir Millet Bahçesi bakımdan geçirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte halkın dinlenmek ve vakit geçirmek için yoğun olarak kullandığı Yenişehir Millet Bahçesi'nde bitki bakım çalışması yürüttü.

Yenişehir Millet Bahçesi bakımdan geçirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte halkın dinlenmek ve vakit geçirmek için yoğun olarak kullandığı Yenişehir Millet Bahçesi’nde bitki bakım çalışması yürüttü.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yaklaşan yaz ayları öncesi vatandaşın parkları sorunsuz şekilde kullanmalarını sağlamak için yeşil alanlarda bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Daire Başkanlığı’na bağlı 40 kişilik ekip, özellikle havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılan Yenişehir Millet Bahçesi’nde detaylı bitki bakım çalışması gerçekleştirdi.

Daha önce Yenişehir Millet Bahçesi’ndeki çim biçim işlemini yapan ekipler, ağaç budaması, yabani ot alımı, aşev ve çalı budama çalışmalarını tamamladı. Daire Başkanlığı’nın, yaptığı çalışmalar sayesinde Yenişehir Millet Bahçesi, daha derli toplu bir görünüme kavuştu.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı; Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan parklarda tespit edilen eksiklikleri gidermek için çalışmalarına aralıksız devam edecek.