Mehmet Aksu

Yedi Düvel Bir Olmuş Ama 77 Düvel de Olsa Beyhude

Mehmet Aksu

Son günler de muhalefet kimi bulsa ittifakına katmaya çalışıyor. İdeoljisine, fikrine, ismine, cismine, politikasına, ne olduğuna, ne olmadığına, kısacası hiçbir şart aranmaksızın gel diyor.Tek şartları ERDOĞAN gitsin de ne olursa olsun.

Hal böyleyken her yolu mübah gören İP'i Kemal'in elinde, fikri Hdp'nin söylemiyle, süt oğlan Ali ve küçük enişte Davut onun bunun emriyle, pervazsızca utanmasızca, hertürlü hep beraber topyekün saldırıyorlar. Bunlar 7 düvelin 7 den 77 ye emir erleri.

Söylemleri ile eylemleri birbirini asla tutmayan bu zihniyet milletin şamarını yiyecek elbet.

Demokrasiden dem vurup memurları tehdit eden, herkese eşit mesafe de olacaklarını söyleyip avukat feyza altun misali ve binlerce örneği ile birlikte Akparti'li seçmene kin kusan bu zihniyetin halk nezdin de bir "eder'i" olmadı ve olmayacak ta.

Yine kirli eller işbaşında.üstelik binbir türlü ahlaksızlıklarla,rezilliklerle,yalanlarla,algılarla ve utanmazlıklarla.

Bir yandan 10 ülkenin büyükelçilerinin hadsizce "kavala"söylemleri, bir yandan sözde TÜSİAD'ın vesayet anımsatan bildirileri, bir yandan boğazına kadar pisliğe batmış "Boğaziçi"eylemcileri, bir yandan Kemal'li Ümit Özdağ'lı, Meral'li siyasi cinayet palavraları ile kaos oluşturma çabaları.

Bunca utanmazlık, ahlaksızlık ve şer ittifaklığı niye? Tabiki ERDOĞAN gitsin diye!

Tüm bunlar tesadüfmü, kimin el'inin kimin cebinde olduğunun belli olmaması bir plan değil de nedir?

Öyle ki gözlerini ve kalplerini kin bürümüş bu şer ittifakı vatan'a ihanet etmeyi bile göz'e almış durumda. Kendilerinden olmayan herkesi ötekileştiren, hertürlü ithafı meşru gören zavallı bir zihniyet. Bu millet bu zihniyetin cemazüyel evvelini çok iyi bilir!

Evet dünya da olduğu gibi Ülkemiz de de gerek ekonomik, gerek coğrafi, gerek siyasi sıkıntılar mevcut. İktidarın bu şartlar da mücadelesini ve iyileştirme çabalarını daha da artırması lazım. Eksikliklere daha çok kulak verip adeta MİLLİ MÜCADELE ruhu ile hareket edip halkın refah seviyesini, kamu'nun dilek ve isteklerini, vatandaşın taleplerini ve Ülkemizin menfaatlerini maksimum seviyeye çıkarması gerek. Ama muhalif şer cephesinin derdi tasası ne ekonomi, ne insan'i, ne iyileştirici ne de Ülkemizin menfaati değil.

Bu şer cephesinin tek karın ağrısı ERDOĞAN gitsin, Akpartili seçmen ötekileştirilsin ve kendilerinden olmayan herkes bitsin de ne olursa olsun.

ERDOĞAN'a karşı birleşen bu şer cephesi 7 DÜVVEL bilsin ki 77 düvel de bir olsanız beyhude. Bu millet tercihini ERDOĞAN'dan yana koyacak yine.

Bir başka yazımda buluşmak temennisiyle.. Kalın sağlıcakla.

Yazarın Diğer Yazıları