Mehmet Aksu

Tayyip Erdoğan ve Akparti düşmanlığı

Mehmet Aksu

Günümüzde ki siyaset sadece ve sadece Akparti muhalifliği üzerinden yürüyor ne yazık ki.

Öyle ki Tayyip Erdoğan ve Trump'ın az çok ilişkilerinin iyi olmasından ötürü belli bir kesim ABD seçimlerinde adeta "Bidon'a su taşımak için yarışır hale gelmiş.

Evet iktidar eleştirilebilinir, yapıcı muhalefet yapılabilir pek tabi. Öneriler sunarsın, konuşmak için konuşmak değil de, çözümler sunmak için konuşursun ama bu kadar da acizlik ve saldırganlık olmaz ki be kardeşim.

KKTC'de seçim olur, Tayyip Erdoğan karşıtları sahnede. Akdeniz de gaz ararsın, istemezükçüler de binbir bahane. Gemini tamir için limana çekersin, aciz kesim yine avare. Ermenistanın Azerbaycan işgal girişimine karşı çıkarsın ve desteğini açıkça ortaya koyarsın, eli kanlı örgütlerin siyasi kanatları ve destekçileri mırın kırın eder. Fransa müptezeli Sn.Cumhurbaşkanımız hakkında ileri geri konuşur ve üstüne alçakça karikatürler paylaşılır, bu kez barıştan dem vurmalarla, "dost ülkemiz kalmadı" nidalarıyla başlarlar nağmelere.

Yahu kardeşim derdiniz ne sizin?

Ekonomi mi? Peki neden refahyol döneminde ekonomi şah'a kalkmışken başvurdunuz 28 şubat'a. Neden Erbakan hoca'yı istifaya zorlayıp hükümeti kurma görevini de Mesut Yılmaz'a verdiniz? Derdiniz demokrasi ve özgürlükmü? Batı çalışma grubunu kim kurdu kardeşim, düşüncelerini söyleyenleri kim içeriye tıktı kardeşim, milli muhafazakâr insanlari kim ötekileştirdi kardeşim, eğitim oğretim hakkını kim engelledi, kim haksız rekabet oluşturacak düzenlemeleri yaptı?

Derdiniz FETÖ alçak terör örgütümü? Hala 17/25 düzmecesine destek veren kim kardeşim, 15 temmuz gecesin de havaalanından elini kolunu sallayarak gitmesine izin verilen kim? Fetönün basın yayın organları kapatılırken desteğe gidenler kim? Mit tırlarına operasyon yapan teröristlerle aynı ağzı kullanan ve bilgisini veren kim? Can Dündar alçağına tek kelime etmeyen kim?

Derdiniz siyasi ahlak ve geniş yelpazeli demokratik katılım mı? yahu akıl hocası diken olan Ali ve hiçbir becerisi olmamış Ahmet'ler Akparti karşıtlığına başlayınca mı oldu kıymetli? Peki Muharrem'e ne demeli, o nun niye hiçe çıktı kıymeti? 

Derdiniz Atatürk mü? Yahu kim ne demiş Atatürk'e Canan'dan başka? Hem Atatürkçülük sizin babanızın malımı?

Derdiniz dürüstlük mü? Kardeşim kazandığınız belediyeler de at izi it izine karışmış kimin eli kimin cebinde beli değil, birsürü kılıflarla donatılmış minare!

Derdiniz adaletmi? Bir karar sizin doğrultunuz da verilse gözleriniz olur pervane ve hala adil yargıçlar varmış diyen diyene! Aleyhinizde kararlar verilse ciyaklamalarınız yükseliyor göğe!

Kardeşim sizin derdiniz başka, karın ağrınız başka.Tayyip Erdoğan ve Akparti düşmanlığı gözlerinizi mi kör etmiş yoksa zaten derdimiz davanız anti muhafazakarlık ve milliliği düşman mı bilmekmiş!!

Tüm bunların neticesinde açık olan şu ki; Sizin derdiniz malum. Arif olan anlamıştır ama hayalleriniz beyhude.

Çünkü artık daimi var olacak bir realite var, o da yeni TÜRKİYE.

Yazarın Diğer Yazıları