Mehmet Aksu

Sizin ATATÜRK'ü Sevmiyorum!

Mehmet Aksu

Atatürk ün Türkiye icin yeri herkesçe malum.Yaptıkları,savaşları,getirdikleri ,götürdükleri,yazdıkları çizdikleri vs vs örnekleri çoğaltmaya kalksak Atatürk simsarı yılmaz özdil gibi "leblebiyi havaya atar ağzıyla yakalardı,uyurken çizgili pijamalarıni giyerdi,ekmeği önce iki'ye sonra üç'e sonra beş'e böldükçe bölerdi" diye sıralayıp kitaplar yazardım ben de ama 2500 e satacak avare bulamazdım heralde.

Hal böyle iken Atatürk e enbüyük zarari veren sözde Atatürkçüler ve kemalistler yazımızın konusu olsun istedim.

Yahu kardeşim Atatürk sizin tekeliniz de mi? Atatürk demek chpli olmayı mı gerektirir? Atatürk ü niye bu kadar kullanıyorsunuz? Her türlü mecra da ,ilgili ilgisiz yerlerde,olur olmaz konularda,saçma sapan olaylarda hemen Atatürk üzerinden nemalanmak birinci amacınız olmuş..yahu yapmayın etmeyin!Rahmetliden bi elinizi ayağınızı çekin artik! Bi bitmediniz gitti be!

Atatürk ü her fırsatta din 'e karşıymış gibi gösteren işte bu kemalistler olmuştur..niye mi? Başörtü konusu olur,bir grup avare "M.kemal'in askerleriyiz,Türkiye laiktir laik kalacak"jargonu ile karşısına dikilir.Kur'an kursuna çocuklarin gönderilmesi konusu olur,yine aynı jargon aynı sahne.Sakal bıyık mevzuu olur yine tepki aynı. Kamu kurum kuruluşlarında herhangi bir birey dini bir söylem kullanır,yine o güruh ve jargonu işbaşında olur.Siyasi bir mecrada muhafazakâr bir figür belirir ,tepki yine aynı.Cumaya gitmek için 3-5 dakika amirinden izin isteyen olur bu aymazlar yine Atatürk jargonunu kullanarak feryat figan ederler.Kanun ve yasa koyucu birkaç düzenleme yapmaya kalkar bu avareler kıyameti koparırlar Atatürk kalkanıyla. Hasbel kader muhafazakâr biri herhangi bir göreve getirilir,tozu dumana katarlar bunlar.Hulesai kelam netice'i meram Dini herhangi bir konu gündeme gelince bu aymazlar çetesi yine"M.kemalin askerleriyiz,Türkiye laiktir laik kalacak"söylemleriyle kuyruklarina basılmışcasına ortalığı inletirler.

Tüm bunları gören herkes dolayısıyla Atatürk ün din düşmani oldugunu düşünmezmi? Suç böyle düşünenlerinmi yoksa böyle düşünülmesine sebep olanlarınmı?

Peki ya Atatürk kisvesi altindan her türlü yolu mübah sayanlara ne demeli? Atatürk'ün ölüsünden, dirisinden,giysisinden,yiyeceğinden,müziğinden vs vs nemalananlar ne olcak? Yahu yapmayın, etmeyin dediğimizde ise çoktan  Atatürk düşmanı ilan edilmişizdir bile.

İşte bu kemalist ve sözde Atatürkçülerin tek derdi Atatürk'ü kendi tekellerine alıp belli bir kesmi ondan ötekileştirerek nefret e itmektir.

Atatürk ün Türkiye de ki herkesçe yerinin malum olduğunu yineleyerekten yapmış olduğu birçok yanlışın da olduğunu söylemek Atatürk düşmanlığı anlamına gelmez.yapmış olduğu yanlışları tek tek burda yazmaya gerek olmadığını düşündüğümden içeriğine girmeyeceğim.Zira dileyene tarihin engin ve gerçek bilgileri ziyadesiyle yeterli gelir.

Bu sözde Atatürk'çülere geri dönelim.Bi bakarsın cafede pat diye izmir marşı çalar,cluplerde ,barlarda pavyonlarda,yerel spor müsabakalarında,muhafazakâr mahallelerde ,düğünlerde,derneklerde vs vs hertürlü ot'a bot'a çalarlar! Kardeşim ortada harp mi var,bi tartışma mı var,Atatürk'ün meşruiyetimi tehlikede? Kim e neyi ıspatıyorsunuz,kime ne mesaj veriyorsunuz,düşmanmı var karşınızda,neden insanları bile bile ötekileştiriyorsunuz?

Ve idda ediyorum ki bu sözde Atatürkçü öz'de Atatürk simsarları olası bir tehlikede bırak savaşmayı ,kılını dahi kıpırtdatmayacakları gibi "biz dünya vatandaşıyız"deyip karşı saflara bile katılırlar..Ki zaten 15 temmuz alçak darbe girişiminde de bunu gösterdiler.

Bu hastalıklı zihniyet öyle bir zihniyet ki;Atatürk lehine konuşsan,"sıkışınca Atatürk e sarıldı" derler,Atatürk'ten bahsetmesen,"Atatürk düşmanı " derler.Devlet erkanının alçak darbe girişiminde veya münferit bazı olaylarda  Atatürk'ten bahsetmelerine karşın tamda o cümleleri kurdular.

Yok kardeşim bu sözde Atatürkçü ve kemalist zihniyetden vallahi de billahi de olmaz.

Yahu bunlar bir de herşeye Atatürk'ü öne sürerler. Öyle ki bu corona illetinde bile üzerinde K. Atatürk yazan maskeler yapıp,"hertürlü virüse karşı koruyan tek maske"diye sosyal medyada bol bol paylaştılar..vah ki vah.Gülermisin ağlarmısın? Bunlar bide kendilerini çok elit, çok okumuş,çok kültürlü ,çok medeni ve halbur üstü olarak görüp geriye kalanları da cahil,yobaz,keko,köylü vb tanımlarla nitelerler.

Yahu kardeşim birkez daha yineleyerekten diyorum ki artık yeter,artık Atatürk'ü kullanmaktan,nemalanmaktan,kisvesi altına saklanmaktan,ötekileştirmekten vazgeçin.

Yazıma son verirken bu sözde Atatürkçülerin bazı yalanlarla Atatürk'ü nasıl zor duruma soktuğunuda belirtmek isterim.

Mesela;Atatürk ün suud kralına 1919 da sözde çektiği   telgraf! Oysa ki suud krallıgı 1932 de kurulmuş.örnekleri çoğaltabiliriz.

Adalet mülk'ün temelidir.(hz ömer)

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.(hz ali)

Köylü milletin efendisidir.(kanuni sultan süleyman)

Ya istiklal ya ölüm.(şeyh şamil)

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.(j.j Rousseau)

İstikbal göklerdedir.(harbert clark hoover)

Malesef bu zihniyet böyle devam ederse korkarım ki zamanla herkesi Atatürk'ten soğumuş hâl'e getirecekler.

İşte ben bu simsarların tasvir ettiği Atatürk'ü sevmiyorum.

kalın sağlıcakla

Yorumlar 2
Kenan Kurnaz 18 Mayıs 2020 02:27

Aynen katılıyorum hocam;zira,”Atatürk’ün kıçının kılı olurum” dememek lazım,”Atatürk’ten Allah tan korkar gibi korkmamak “lazım,haş’a “Allahın bütün vasıflarını taşıyor” dememek lazım,karımı istese onu bile veririm” dememek lazım...Yanlışıyla doğrusuyla herkesin naciz vücudu toprak olacaktır...

Yazarın Diğer Yazıları