Mehmet Aksu

Çarmıh'a Gerdiler 2 Gün'ü

Mehmet Aksu

Sokağa çikma yasağı medya ya düser düşmez sokaklar mahşer alanina döndü. Belki istisnalar sokağa çıkma yasaği ile birlikte açıklanmaliydi ama ne olursa olsun bu mahşeri kalabalik, bu düşüncesizlik, bu panik ve bu içgüzarlık affedilemez.

Ölüme göz göre göre davetiye çikarmak aç kalmaktan daha mı iyiydi ?

Hiç mi evinizde 2 gun yetecek kadar erzağiniz yoktu ?

Peki ya gereksizce anlamsızca alınan şeylere ne denmeli ?

Aylardir yazili ve görsel medyalarda olasi sokağa çıkma yasağının istisnalarindan hiçmi haberdar olmaz insan ?

Dahası sokağa çıkma yasagi uygulanan ülkelerde ki örneklendirmeleri hiçmi görmediniz ki fırın, sağlık kurumlari, su ihtiyaci, belediye, emniyet vb kamu kurum kuruluşlarinin açık olacağıni dusunemediniz ?

Peki gunduzden açıklansaydi,market ve alış veriş merkezlerinin de açık oldugu gözönünde bulundurulursa oluşabilecek kalabalıği tahmin edebiliyormusunuz ?

İlk vakanin ülkemizde görüldüğü günü hatirlayalim, cafe, lokanta vb yerlere sınırlamalar getirildiginde insanlar marketler de deli gibi alışverişler yapıyorlardi. Kalabalıklar çok çok daha fazlaydi.. Hergün katlanarak kalabaliklar arttikça artmıyormuydu ? Soyleyin bana suçlu kim ? Cehalet mi, hükümet mi, bizlermi yoksa herfirsatta hükümete nasil olur da bahane bulurum da veryansın ederim düşüncesini taşiyanlarmi?

İşin birbaşka aymazlık kısmı ise hergün sokağa çıkma yasaği gelsin diye bas bas bağiranlarin sokağa cikma yasagini duyar duymaz sokaklara alışverişlere hücum etmesiydi. Hergün yeni yeni tedbirler adım adım geliyorken ve dillendirilirken neden hazırlığinı yapmadin be aymaz kardeşim ? Amacınız neydi sizgillerin ? Nedir bu hükümet düşmanlıği ? Neden fırsat kolluyorsunuz devlete ve hükümete vurmak için ? Neden bu kin bu nefret ? Neden halkı galeyana getirmeye kaoslar oluşturmaya çalışıyorsunuz ? 

Hiçmi hiç samimi değilsiniz ve kesinlikle büyük çoğunlukla art niyetlisiniz.

Hulesa i kelam netice i meram sokağa çıkma yasağı ile birlikte oluşan rezaletin enbüyük sorumlusu gerek cehaletimizle,gerek panikliğimizle,gerek aymazlığimızla, gerek art niyetliliğimizle, gerek sorumsuzluğumuzla ve gerekse de siyasi rant devşirmek için firsat kollayip hükümeti nasil olurda zor duruma düşurebiliriz diye hesap yapan "sözde bizler"iz vesselam..

kalın sağlıcakla
 

Yazarın Diğer Yazıları