Halis Yıldız

Teşekkürler Sayın Valim!

Halis Yıldız

Teşekkürler Sayın Valim

Hatırlarsanız, ilimize gelmeden önce sosyal medya üzerinden size ulaşarak aşağıdaki başlıkları atmış, Allah rızası için bu şehre fayda sağlamanızı istemiştim.

Allah sizden razı olsun. Bugün bakıyorum da bu başlıkların atılmasını hak ediyorsunuz. Onun için yazma gereği duydum.

Ve adım gibi eminim ki, yakın bir zamanda bizlere daha farklı başlılar attıracaksınız.

Bunun için sağolun varolun.

Sayın Valim; Ben basından değilim. Bu işleri yapmak benim görevim de değil.
Ancak, yaşadığım şehirde güzel şeyler olsun istediğim için olması gerekenleri yazar, işini doğru yapmayanları da sürekli olarak eleştiririm.

Bunun bana faydası var mı?

Doğrusunu sorarsanız zarardan başka birşeyini görmedim.

Çünkü bura insanı yanlış yapsa da kalemlerin hep doğru atılmasını ister.

Buda benim ahlaki yapıma ters olduğu için insanların isteklerine göre hareket etmemi engeller.

Peki derdin ne?

Sayın Valim; Benim derdim bu şehrin makus talihi yıkarak şehrimizi bir değişime uğratmaktır.

Bu yüzden de Ölü toprağı serpilmiş şehrimizi hak ettiği yere taşımaya çalışanları da yazarım, şehrimizi iyice yerin dibine batırmaya çalışanları da.

İsteyen gocunur isteyende destekler. Hiç umurumda olmaz benim.

Bunu yazarsam falanca adam bana gönül koyar, şunu yazarsam falanca adam bana rant sağlar gibi bir düşünce içerisinde asla olmadım, olmam da.

Yazılarım düzdür. Ağzımdan ne çıkıyorsa kalbimde onu söyler.

Şehrin mülkü amiri olan siz gibi valilerimizi daha evvelden birkaç yazımda eleştirmiştim.

Kusura bakmayın sizi eleştiremiyorum.

Çünkü siz, benim hayal ettiğim başlıklar için uğraş veriyorsunuz.

Bu yüzden de size teşekkür etme gereği duydum.

İsterseniz konuyu uzatmadan gelin birlikte göz atalım, o gün şahsınıza attığım başlıklara da vatandaşımız okusun sizden neler istediğimi.

Sevgili Elazığlılar; Henüz ilimize gelmeden ataması gerçekleşir gerçekleşmez aynen şunları istemiştim sayın valimizden.

‘’Bir vali şehrin kaderini değiştirdi’’ değişti mi peki? Elazığ Belediye başkanı ile birlikte çok güzel işler çıkaracaklarına inanıyorum.

‘’Vali sayesinde Elazığ çalışıyor’’ çalışıyor muyuz? Burada sıkıntımız var. Tarımdan sanayiye, eğitimden çevreye Elazığ Çalışıyor dedirtemedim yetkililere. Ama azda olsa bir kıpırdama var.

‘’Elazığ valisinden örnek davranış’’ örnek midir? Özellikle ilimizi ihya etmek için bulduğu kanyonlar ve nerede bir yoksul aile varsa arayıp bulup onlara sarılması için örnektir. Hem de büyük bir örnek!

‘’Bir koyunu olmayanı on inek sahibi yapan vali’’ Yaptı mı? Bunu duymadım henüz. Ama inşallah bunu da yapacaktır.

‘’Validen inanılmaz proje’’ Var mı? Bildiğim kadarıyla çok uçuk bir proje üzerinde çalışıyor ve inşallah onu da yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaktır. 

‘’Elazığ valisinden madde bağımlı gençlere kıyak’’ Yaptı mı? İşte bunu yapamadı. Yazdım sayın valimize, gelin hepsini toplayalım salon ve çiğköfte benden olsun. Bu çocuklara soralım derdiniz nedir, neden bu yaşamdan kurtulmuyorsunuz diye henüz bir girişim de bulunmadı. Biran evvel yapmasını isterim. Çünkü benim için asl olan insan hayatıdır. O gençler ol halde oldukça bana huzur yoktur. En büyük hayalimde onları bu bataklıktan kurtarmaktır.

‘’Validen genç kızlar için istihdam’’ Allah için bu konuda büyük çabalar verdi. Kurslar, eğitimler ve en son Ekokent projesiyle kızlarımız ve kadınlarımıza büyük bir katkı sundu. Yeterli midir? Daha fazlasını istiyorum sayın valimden.

‘’Yöresel el sanatlarıyla kenti ayağa kaldıran vali’’ Sabret, sabırsız Elazığlı!)) demeyin bana. Ben sabırsız adamım hacı abi. Biran evvel olmasını isterim.

‘’Elazığ’da durmak yok yola devam’’ Bu slogan biraz siyasi oldu ama şehrin makus talihini yıkmaz isek 30 sene geçse bile yine durmak yok yola devam diyecek insanımız. 

‘’Vali sayesinde Tarımda ilk onda yer aldık’’ Burada sınıfta kaldık valla. Çalışılmıyor mu? Vali bey ve tarım il müdürümüz özveriyle mücadele ediyorlar. Ancak merkezi hükümet suyumuzu gözeden kestiği günden beri tarım can çekişiyor. Bunu da biran evvel düzelmemiz gerekiyor.

‘’Elazığ valisi hizmete doymuyor’’ Özellikle Turizm ağında çok başarılı hizmetlere imza attı ve atacaktır. Bu konuda güveniyorum sayın valimize.

‘’Büyük düşünen vali Elazığ’ı Büyükşehir yaptı’’ Elazığlı büyükşehir olmayı istemedi ki sayın valide bir girişimde bulunup şehri büyükşehir yapsın. Et yemek varken domatese şükrederek günü kurtaranları yenemedikçe büyükşehir olmak sadece hayal dostlar.

‘’Azizler diyarının aziz valisi Harput’u yeniden inşa ettirdi’’ Harput’la ilgili belediye başkanımızla omuz omuza vermiş birşeyler yapmak için mücadele ediyorlar. Bunu biliyorum. Ancak külliye orada yapılmasa daha iyi olurdu. 

‘’Valilik böyle olur’’ Anlatmaya gerek yok. Hergün ekranlarda ve sosyal medyada neler yaptığını görüyoruz. Ama daha çok çalışmalıdır. Şivemizi de daha sık ve çok kullanarak hemde.

‘’Hayallerin gerçeğe dönüştüğü kent’’  ufak ufak ona doğru gidiyoruz ama birazdaha tez canlı olabilirsek daha çabuk kavuşabiliriz hayallerimize.

‘’Elinde orcikle dolaşan vali’’ yani hiçbirşey yapmamış olsa bile orciğimiz tanıtılsın diye gidip orcik yapılan kazanda üzümü kendi elleri ile kaynatıp dünyaya duyurması bile yeter sayın valimizin. Bu gibi hareketler yüzünden teşekkürü hak ediyor.

‘’Elazığ’da uyuşturucuyla mücadelede büyük başarı’’ Bunu da anlatmaya gerek yok. Hergün yakalanıyor kaçakçılar. Sarı paltolu oğlanda yok artık kavşaklarda!!!

‘’Çöküşünü izleyen şehri ayağa kaldıran vali’’ uzun yıllardır kendi çöküşümüzü izliyoruz. Umarım artık izlemeyeceğiz.

‘’Elazığ’da eğitime büyük önem’’ Bu konuda zayıfız valla. Elazığ’ın kaliteli insanları şehirden göçünce onların yerini çevre illerden gelen şahıslar doldurdu. Buda eğitimde en alt sıralarda olmamıza vesile oldu.

‘’Değişiyor Elazığ’’ değişiyor evet. Az da olsa bir değişim hâkim şehirde.

‘’Elazığ sporu ayakta tutan valiye teşekkür’’ Ben top işlerinden anlamam ama oraya da büyük katkılar sunmaya başladı sayın valimiz.

‘’Vali sayesinde Kaçan değil kalan kazandı’’ işte asıl mesele burada . Kaçan kurtulur demedi, bu mesnetsiz sözüyle Elazığ’ı bitiren mübarek gibi...
Gelin dedi. Ne olursanız olun gelin. 

‘’İsteyince oluyormuş’’  Yeter ki istensin ve istesinler. İnsanoğlunun yapamayacağı hiçbirşey yok bu dünyada.
Daha çok şey var dar ağacımda ama yazılarım uzun olunca okunma oranı düşüyor. Bu yüzden burada kesmek zorundayım.
Sayın valimize ve bu ile hizmet etmeye çalışan herkese binlerce kez teşekkürler.
Saygı ve sevgilerimle esenlikler diliyorum Elazığ!...

Yorumlar 2
Fatih Atassalar 27 Kasım 2019 11:55

Sayın halis bey sizi saygıyla selamlıyorum. Yazınızı okudum çok güzel konulara değinmişsiniz tebrik ediyorum. Artık konuşan bi elazig istiyoruz sorunları dile getiren bi elazig istiyoruz gerektiğinde eleştiri yapabilecek gerektiğinde de yaptığı ıyi işleri takdir edecek insanlar oldukça gelişiriz. Sorunlarımız dile geldikçe çözüme kavuşur diye düşünüyorum... şu da var herkes Elazigimiz icin gördüğü bi eksikliği dile getirirse daha güzel olur. Artık kounasan bi elazig olsun istiyorum...pof pof layan değil eksikleri dile getiren olmamız gerek... bu siyaset,ekonomi,sanayi,eğitim,kültür sanat,şehir planlaması... gibi konular da olabilir artık üreten bi toplum olmalıyız.. saygı ve selam

Yazarın Diğer Yazıları