Vekil Keleş geçen bir yılı değerlendirdi!

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş seçilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirerek sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajla duyurdu.

Vekil Keleş geçen bir yılı değerlendirdi!

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş 14 Mayıs 2023 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimlerin yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Vekil Keleş mesajında, "Aziz Hemşehrilerim; Bugün 14 Mayıs. 14 Mayıs 2023, ülkemizin demokrasi şöleninden alnının akıyla çıktığı ve sandıkta tarih yazdığı günün adıdır… 14 Mayıs, halkımızın rekor bir katılımla sandık başına giderek ülkesinin ve kendisinin geleceği için tercihini sandığa özgürce yansıttığı tarihin adıdır…
14 Mayıs, vatandaşlarımızın milli iradenin üstünlüğüne olan bağlılıklarını siyasi tercihleriyle ortaya koyduğu tarihin adıdır. Kısacası 14 Mayıs, her alanda Türkiye’nin ve milletimizin kazandığı tarihin adıdır." Dedi.

Daha sonra sözlerine şöyle devam eden Vekil Keleş, "Değerli Hemşehrilerim; 14 Mayıs 2023 tarihinin üzerinden tam bir yıl geçti. Başka bir ifadeyle bugün, bizlere vekâlet vermenizin birinci yıldönümü. Bir yıl içerisinde siz değerli hemşerilerimizin verdiği vekâletin sorumluluğu ile şehrimizin talepleri, beklentileri ve öne çıkan sorunlarıyla ilgili tüm bakanlıklar nezdinde yaptığımız çalışmalar karşılık buldu ve önemli hizmetlere dönüştü. Bakanlarımıza bizzat ulaştırdığımız projelerin ve ilettiğimiz problemlerin çözülerek şehrimize çok sayıda hizmete dönüşmesini görmenin gururunu yaşıyoruz. Geçen bir yıl, şehrimizi birçok alanda yeni yatırımlarla buluşturmakla birlikte uzun süreden beri konuşulan problemler konusunda da adım attığımız verimli bir yıl oldu. Geçirmiş olduğumuz bu bir yıl içerisinde Elazığ’ımız için durmadan duraksamadan var gücümüzle çalıştık. Sağlıktan tarıma, ulaşımdan sanayiye, kültürden sosyal politikalara, gençlik ve spordan eğitime her bir vatandaşımıza dokunan projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalıştık." Diye konuştu.

Elazığ için büyük çaba sarf edilen projelere de değinen Vekil Keleş, "Aziz şehrimiz için büyük çaba sarf ettiğimiz projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ulaşımda, Proje etüt çalışması aşamasında olan Pertek Köprüsü projesini. Tarımda büyük ölçüde mesafe kat ettiğimiz ve bölgemize can suyu olacak nitelikte Uluova ve Kuzova Projeleri. Sanayide ise bölgemizi üretim üssü haline getirecek olan Teknova Organize Sanayi Bölgesi, Elazığ Kovancılar Organize Sanayi Bölgesi ve Çamyatağı Sanayi Alanları projelerini hayata geçirmek için büyük bir çaba sarf ettik." Şeklinde konuştu.

Seçildiği günden bugüne kadar sağlık alanında Elazığ'a yapılanlara da değinen Vekil Keleş, "Değerli Hemşehrilerim, yine sağlık alanında, 100 yataklı Rızaiye Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete alınması projesi. Arıcak Devlet Hastanesi Ek hizmet Binası yapım projesi. Keban ilçemizde 25 yataklı Devlet Hastanesi ve 10 Dairelik Lojman yapımı projesi. 150 yataklı Palu Kovancılar Devlet Hastanesi projesi ve Proje çizim aşamasında olan, 10 yataklı Ağın Entegre İlçe Hastanesi ile 10 Yataklı Sivrice Entegre İlçe Hastanesi projesi. Yine Fırat Üniversitesi bünyesinde, ilimize ve bölgemize hizmet verecek olan 800 yataklı yeni Üniversite Hastanesi projesi. Birçok bölgede Aile Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları projeleri. Yine çok sayıda uzman ve pratisyen doktor ile sağlık personeli kadrosu ihdas edilerek ilimizde görevlendirilmesi sağlandı. Ve yürüttüğümüz tüm bu projelerin yanı sıra, Elazığ’ımızın sağlık kuruluşlarının ihtiyacı olan tıbbi cihazların temini konusunda da yoğun çaba sarf ettik." İfade etti.

Kültür ve Turizm alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgilendirme de bulunan Vekil Keleş, "Değerli Hemşehrilerim, Aziz şehrimizin daha iyi tanınması ve tanıtılması adına Kültür ve turizm alanında ise Elazığ’ımızın zengin tarihini ve kültürünü yansıtan Arkeoloji ve Etnografya Müzemizin 8’inci Kolordu içerisindeki Mektebi İdadi binasına taşınarak hizmete alınması projesi. Yine şehrimizi tanıtmak için planlanan turistik tren seferleri projeleri ile ilgili çalışmalar yürüttük." Dedi.

Sözlerini şöyle tamamlayan Vekil Keleş, "Yoğun meclis çalışmalarının yanı sıra, sizlerin dertleriyle dertlenmek ve sorunlarınıza çözüm bulmak için bulduğum her fırsatta memleketime gelmeye, siz değerli hemşehrilerimle yüz yüze buluşmaya büyük önem veriyorum. Bundan sonrada siz değerli hemşehrilerimle kol kola, köy köy, mahalle mahalle, ilçe ilçe ziyaretlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bir yıl içinde nasıl sizlerin emanetine halel getirmediysek, inşallah bundan sonra da canımız pahasına bu emanete sahip çıkacağız ve şehrimiz için gayretle ve samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu duygularla 14 Mayıs seçimlerinde bizlere inanan, güvenen ve helal oylarıyla destekleyen siz değerli hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, hizmetlerimizin yeni dönemde de artarak devam edeceğini özellikle ifade etmek istiyorum. Bu yolculuğumuzda şehrimize birlikte hizmet ettiğimiz Valimize, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl ve İlçe Müdürlerimize Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde Aziz şehrimize daha güzel hizmetler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli hemşerilerimi sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum." İfadelerini kullandı.