Vekil Keleş duyurdu! 'Hekim kadromuz büyüyor'

Sağlık Bakanlığı'nca yapılan 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Elazığ'a toplamda 14 hekim atandı. Atama ile ilgili AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş sosyal medya hesabından duyurdu.

Vekil Keleş duyurdu! 'Hekim kadromuz büyüyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 bin 2 hekimin atama yerini belirleyecek olan 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için tercih başvurularının başladığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Elazığ’a 4 Pratisyen Hekim, 4 Aile Hekimi Uzmanı, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı  ile 1 Tıbbi Genetik Uzmanı olmak üzere toplamda 14 Hekim atandı.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş sosyal medya hesabından atanan hekimlerin Elazığ’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milletvekili Keleş tarafından yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda; 4 Pratisyen Hekim, 4 Aile Hekimi Uzmanı, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı  ile 1 Tıbbi Genetik Uzmanı olmak üzere 14 Hekim Elazığ’ımızın hastanelerine atanmıştır. İlan edilen kadrolara atanacak doktorlarımız Aziz şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve emeği geçenlere şehrimiz adına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.