Son dakika! İstifa sonrası Bakan Şimşek'ten açıklama geldi!

Son dakika haber: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden ayrılma kararı sonrasında bir açıklama yaptı.

Son dakika! İstifa sonrası Bakan Şimşek'ten açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden ayrılma kararı sonrasında bir açıklama yaptı.

Bakan Şimşek'in açıklamaları şu şekildedir:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır. Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."

Açıklamanın devamında Bakan Şimşek, yeni atanacak Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar dileyerek, ekip olarak fiyat istikrarı hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, kamuoyuna saygıyla duyurduğunu ifade etti.