Ressamlardan Tunceli'deki çocuklara sürpriz

Türkiye'nin farklı illerinde yaşayan 22 ressam, hazırladıkları 'Resimle Çocuklara Umut Ol' projesi çerçevesinde, Tunceli'deki 22 öğrencinin karakalem portresini çizerek öğrencilere sürpriz yaptı.

Ressamlardan Tunceli'deki çocuklara sürpriz

Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan 22 ressam, hazırladıkları ’Resimle Çocuklara Umut Ol’ projesi çerçevesinde, Tunceli’deki 22 öğrencinin karakalem portresini çizerek öğrencilere sürpriz yaptı.

Tunceli Diyap Ağa İlkokulu öğretmenlerinden Nejla Dokur, iletişim kurduğu ressamlara kendi öğrencilerinin vesikalık fotoğraflarını gönderdi. Kısa sürede fotoğrafları kendi aralarında paylaşan ressamlar, hazırladıkları ’Resimle Çocuklara Umut Ol’ projesi çerçevesinde , öğrencilerin karakalem portrelerini çizerek kargo yoluyla gönderdi. Ressamların gönderdiği resimler arasında kendilerini gören öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Öğrencilerinin özellikle sosyal, kişisel becerilerinin artması ve sanata özendirilmesi açısından güzel bir sürpriz yaşadıklarını belirten öğretmen Nejla Dokur, "Öğrencilerimize okulu sevdirmek ve derslere konsantrasyonlarını arttırmak için sınıfımızda çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Ressam Emre Işın ile görüştüğümüz de bize ’Resimle Çocuklara Umut Ol’ isimli projelerinden bahsetti. Bizlerde öğrencilerimizin vesikalık fotoğraflarını kendilerine gönderdik. Farklı şehirlerde yaşayan 22 ressam öğrencilerimizin resimlerini çizerek, kargo yoluyla bize gönderdi. Öğrencilerimiz kendi resimlerini görünce çok mutlu oldu. Öğrencilerimizin sanata yönlendirilmesi, her şeyden önce onların mutlu olmaları çok daha önemli. Öğrencilerimizin kendi resimlerini görünce yaşadığı mutluluk beni de ziyadesiyle mutlu etti. Öğrencilerimize yaşattıkları mutluluk ve güzel sürprizlerinden ötürü, Ressam Emre Işın başta olmak üzere, değerli resim sanatçısı arkadaşlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ellerine emeklerine sağlık" dedi.