Milletvekili Erol soruyor! 'Bu fotoğrafı AK Parti ve MHP İl Başkanları nasıl yorumlar?'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı yazılı açıklama ile Adalet Bakanı ve AK Parti Grup Başkan Vekilinin HDP'yi ziyaret etmesini eleştirdi.

Milletvekili Erol soruyor! 'Bu fotoğrafı AK Parti ve MHP İl Başkanları nasıl yorumlar?'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz ay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde billboardlara asılan afişlere gönderme yaparak, Adalet Bakanı ile AK Parti Grup Başkan Vekilinin HDP’yi ziyaretini AK Parti ve MHP il başkanlarına sordu.

Milletvekili Erol: 'Bu fotoğrafı AK Parti ve MHP il başkanları nasıl yorumlar?'

Milletvekili Erol açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Genel Başkanımızın Elazığ ziyareti öncesi billboardlara provokatif içerikli afiş asan AK Parti ve MHP Elazığ İl Başkanları; Adalet Bakanı’nın, AK Parti Grup Başkanvekilinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın “terörizm” ile ilişkilendirdikleri bir partinin Grup Başkanvekillerini anayasayı değiştirmek için ziyaret etmelerine ne diyecekler acaba? Merak etmeyin, kentin her tarafına sizler gibi afiş, billboard asıp toplumsal barışı ve huzuru bozmaya yönelik bir eylemimiz asla söz konusu olmaz. Yalnızca sorularımıza yanıt verin yeter! Takdir Elazığ kamuoyunun” ifadelerini kullandı.