Milletvekili Erol Keleş duyurdu! Yeni hastane ve lojman inşaatına başlandı

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, 12 Eylül'de ihalesi yapılan 25 yataklı Keban Devlet Hastanesi'nin ve 10 dairelik lojmanın yapımına başlandığını duyurdu. Milletvekili Keleş, yürütülen çabaların meyvesi olarak, Keban ve çevresine umut olacak modern sağlık tesisinin inşaatının başladığını belirtti.

Milletvekili Erol Keleş duyurdu! Yeni hastane ve lojman inşaatına başlandı

Sağlık Hizmetlerine Yeni Bir Soluk: Keban Devlet Hastanesi ve Lojman İnşaatı Başladı

Milletvekili Erol Keleş, gerçekleştirdiği açıklamada, Keban’a kazandırılacak olan 25 yataklı modern Devlet Hastanesi ve 10 dairelik lojmanın yapımına başlandığını vurgulayarak, "Azimle ve kararlılıkla sürdürdüğümüz çabalarımız sayesinde Keban'ımıza ve bölge halkımıza umut olacak, 25 yataklı modern Devlet Hastanesi ve 10 dairelik lojman inşaatına yüklenici firma tarafından başlandı." dedi.

Modern Donanım ve Uzman Personel ile Hizmet Verilecek

Projenin 12 Eylül 2023 tarihinde yapılan ihalesiyle birlikte, Keban ve çevresinin sağlık alt yapısına önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Keleş, "Yeni hastanemiz, en modern tıbbi donanımları ve alanında uzman sağlık personeli ile hizmet verecek. Böylece, vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına hızlı ve etkin bir şekilde cevap vereceğiz." diye konuştu.

Lojmanlar Sağlık Çalışanları İçin Bir Yuvaya Dönüşecek

Milletvekili Keleş, hastanenin yanında inşa edilecek 10 dairelik lojmanların sağlık çalışanları için özel bir yuva olacağını belirterek, "Bu lojmanlar, hastane çalışanlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlayarak, onların hastalarımıza daha iyi hizmet vermesine katkıda bulunacak." dedi.

Söz Verilen Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor

AK Parti ailesi olarak verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Prof. Dr. Erol Keleş, "Keban Devlet Hastanesi, bölge halkımıza sağlık alanında kaliteli ve ulaşılabilir hizmetler sunacak. Bu anlamlı yatırım, bölge halkımızın genel sağlık seviyesini yükseltecek." şeklinde konuştu.

Teşekkürler ve Minnettarlık

Projeye büyük katkıları olan isimlere teşekkürlerini ileten Milletvekili Keleş, başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca ve ilimiz milletvekilleri olmak üzere, emeği geçen herkese minnettarlığını dile getirdi.