Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının düşeceğini duyurdu. Peki, hafta boyunca hava durumu nasıl olacak? İşte Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün tahminleri.

Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü hava sıcaklıklarının düşeceğini duyurdu. Meteoroloji 13. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Kesin, sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5 ila 9 derece altında seyredeceğini söyledi.

Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşüyor

KESİN: SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN 5 İLE 9 DERECE ALTINDA SEYREDECEK

Meteoroloji 13. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Kesin, “ değerlendirmelere göre ilimiz yağışlı bir sistemin etkisi altına girmesi beklenmektedir. Yağışlı sistem ile birlikte sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 9 derece altında seyredeceği tahmin edilmektedir. Günün en yüksek sıcaklığı 23 ile 27 arasında olması gecenin en düşük sıcaklığı 8 ile 12 derece arasında olması tahmin edilmektedir. Rüzgarların güneyli yönden orta kuvvette zaman zaman eseceği tahmin edilmektedir. Yağışlar sonucunda meydana gelecek ani sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir” dedi.