Memleketine 3 yılda 2 bin ağaç diktirdi

Almanya'da yaşayan Tuncelili iş adamı Ali Yoleri, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Düzgün Baba ziyaretgahına 3 yılda 2 bin ağaç diktirdi. Ağaçların sulanması için tertibat da kurduran Yoleri, önümüzdeki yıllarda da ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Memleketine 3 yılda 2 bin ağaç diktirdi

Almanya’da yaşayan Tuncelili iş adamı Ali Yoleri, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Düzgün Baba ziyaretgahına 3 yılda 2 bin ağaç diktirdi. Ağaçların sulanması için tertibat da kurduran Yoleri, önümüzdeki yıllarda da ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Almanya’da yaşayan Tuncelili iş adamı Ali Yoleri, Nazımiye ilçesinde bulunan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Düzgün Baba’ya 3 yılda ceviz, vişne, kara erik, dut, çınar, akasya, çam ve akçaağaçtan oluşan 2 bin civarında ağacın dikimini sağladı. Yoleri, önümüzdeki yıllarda da ihtiyaç duyulan alanlarda ağaç dikimine katkı sunacağını belirtti. Ağaçların dikimine aracılık yapan Yaşar Dönmez, ’’Hemşehrimiz Ali Yoleri, 3 yıl boyunca farklı türde 2 bin ağacın dikimine destek sundu. Bu yıl 600 yeni ağacın dikimini kendisinin desteğiyle gerçekleştirdik. Kendisi, memleketini seven, inanç ve itikatine son derece bağlı bir hemşehrimiz. Yalnız ağaç dikimiyle kalmadı, ağaçların sulanması için de ekipman desteği sağladı. Her insanın çevresine, değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Bu anlamda abimiz son derece örnek bir insan. Kendisine bu duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.