İlçelerden Başkan adayı Akın'a yoğun ilgi!

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın ilçe temaslarını kapsamında 'Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışlarına katıldı.

İlçelerden Başkan adayı Akın'a yoğun ilgi!

Vatandaşlar'ın yoğun ilgi gösterdiği ve miting havasında geçen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarında konuşan Akın, "İşsizlikten dolayı ilçelerimiz göç veriyor. Bu göçü verdiği için memleketimizin o güzel kültürü, örfü, töresi ve geleneği malasef yok olup gidiyor" dedi.

Saadet Partisi Karakoçan Belediye Başkan Adayı Bilal Bulanık, "Gençlerimize iş sahaları açacağız. Gençlerimiz artık yurtdışına değil, inşallah kendi ilçelerine hizmetkar olacaklar" dedi. 

Karakoçan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın"Bir takım temel hizmetleri ben size vaat demeye utanırım. Yoldur, kaldırımdır, çevre sağlığıdır ve kentsel dönüşümdür bunlar zaten belediyenin temel vazifeleridir. Ben inanıyorum ki Bilal başkan mükemmelen yerine getirecek. Fabrikalar kurulmadığı için çoluk çocuğumuz yurtdışına gidiyor, şehir dışına çıkıyor. Peki bunun sonucunda neler oluyor? Gençlerimiz bu göçü verdiği için memleketimizin o güzel kültürü, örfü, töresi ve geleneği malasef yok olup gidiyor" dedi.

Saadet Partisi Kovancılar Belediye Başkan Adayı Muhammed Zahit Akalın, "Sayın büyüklerim, kardeşlerim, gençlerim, vatandaşlarım. Bizler inşallah belediyeyi alırsak sosyal belediyecilik anlayışını harekete geçireceğiz." Dedi

Kovancılar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, "Kovancılarımızdaki peynir ve süt üreticilerimiz malasef tekel haline gelmiş şirketlerin eline düşmüş durumda. Onların belirlediği fiyatlarla ancak hareket edebiliyorlar. Kazanç kapıları da git gide kapanıyor ve hayvancılıkdan git gide çıkıyorlar. Biz bu sorunu iyi biliyoruz. Tabi bu sorunu biliyoruz, bunun yanında sorun varsa çözümü de var, projelerimiz hazır. Nasıl ki Elazığ belediyesi için 40 tane stratejik, 10 tane tamamlayıcı hazırladıysak Kovancılar belediyeniz için de projelerimiz hazır. Nasıl ki sorunlarını biliyorsak çözümlerini de biliyoruz. Ben şunu çok açık ve net bir şekilde söylemek istiyorum. Kovancılar'da gençlerimiz inşallah artık işsiz kalmayacak, hepsine iş alanı açacağız.Çöp toplamadır bunlar zaten temel hizmetler, Allah aşkına bunu yapmayan bir belediye olur mu?   Bakın yakında bir Bingöl depremi bekleniyor. Bingöl'de deprem olsa Kovancılar etkilenmeyecek mi? Ne için bugüne kadar kentsel dönüşüm yapılmadı, biz yapacağız inşallah.“ diye konuştu.