İBB'nin yaptıracağı devasa projenin sözleşmesi imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapım işi ihalesi Elazığlı yüklenici firma ile imzalandı. 20 Eylül'de temeli atılacak okul, 1 yıl içerisinde tamamlanarak eğitime başlayacak.

İBB'nin yaptıracağı devasa projenin sözleşmesi imzalandı

Elazığ’da, 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremde hasar gören okullardan biri Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ydi. Hasar alan okulun yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul yapma kararı almıştı. Alınan karar sonrasında yapılacak okulun yapım işi ihalesi Elazığlı Yüklenici Firma ile imzalandı.

İBB'nin yaptıracağı devasa projenin sözleşmesi imzalandı

Elazığlı İş İnsanı Mehmet Çetin, imzaladıkları 239 milyon liralık iş bedelli sözleşmeyle yer teslimi yapıldığını söyledi. Yapılacak okulun inşaat alanında kazı çalışmalarına başladıklarını ifade eden Elazığlı İş İnsanı Mehmet Çetin, 20 Eylül’de temel atılacağını belirtti.

30 bin 170 metrekare alan üzerinde 365 gün içerisinde inşaatı tamamlayacaklarını kaydeden Mehmet Çetin: “Temel atma töreni sonrasında başlayacağımız çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak okulumuzu eğitime hazır hale getireceğiz. Yeni yapacağımız Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde dersliklerle birlikte mesleki ve teknik atölyeler, açık- kapalı spor salonları, konferans salonu ve bir çok sosyal donatılar yer alacak” dedi.