Hemşehrimiz Naci Görür'den Elazığ depremi yorumu!

Elazığlı Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ'da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Görür, 'Endişe edilmemeli' dedi. 

Hemşehrimiz Naci Görür'den Elazığ depremi yorumu!

Elazığlı Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ’da saat 06.36’da meydana gelen merkez üssü Sivrice olan 4.9 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi.

Elazığ’da saat 06.36’da çok şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre depremin merkez üssü Sivrice olarak belirlenirken büyüklüğü, 4.9 derinliği 17.09 Km olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise depremin merkez üssü Sivrice Kavak Köy olarak belirlendi. Depremin büyüklüğü 4.9 olurken, derinliği ise 3.0 Km olarak açıklandı.

Hemşehrimiz Naci Görür'den Elazığ depremi yorumu!

Elazığlı Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ’da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Görür, "Endişe edilmemeli" dedi. 

Görür yaptığı açıklamada; “Kavakköy-Sivrice/Elazığ’da 4,9 deprem oldu. Deprem daha önce deprem üreten ana fay üzerinde. Görece derinde küçük bir kırılma, yani artçı bir deprem olmalı. Bu yörede enerji büyük ölçüde azalmıştı. Endişe edilmemesi gereğini düşünüyor hemşerilerime geçmiş olsun diyorum, sevgiyle” dedi.