Gürsel Erol'dan Enes Kara açıklaması

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz günlerde intihar eden Fırat Üniversitesi öğrencisi Enes Kara hakkında açıklamalarda bulundu.

Gürsel Erol'dan Enes Kara açıklaması

CHP'li Erol açıklamasında, "Enes’in intiharı ve onu bu duruma sürükleyen süreç toplumda derin bir yara açmıştır. Hayatının baharındaki bir gencin yaşadığı baskıdan ve umutsuzluktan intihar edecek duruma gelme gerekçelerinin üzerine gidilmelidir, bu konuda toplum vicdanında farkındalık oluşturulmalıdır.

Biz siyasetçilerin görevi yalnızca basın açıklamalarıyla olaya dair üzüntülerimizi belirtmek değildir. Yaşanan bu tip olaylarda sorumluların tespiti, yargı karşısına çıkarılmaları ve olayın sıradan bir adli vaka olarak görülmemesine katkı sağlamaktır. Bu olay kamuoyu tarafından henüz duyulmadan önce İstanbul Milletvekilimiz Av. Mahmut TANAL tarafından bilgilendirildik. Olaydan haberdar olduğumuz ilk andan itibaren emniyet ve yargı mensuplarımızla görüşmelerimiz başlamıştır.

Gerek şahsım gerekse İl Başkanımız tarafından olayın tüm açıklığıyla ortaya çıkarılması için yargı sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımla arz ederim" ifadelerinde bulundu.

Bakmadan Geçme