'Fırat Yolu' Bingöl etabı tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yürütülen 'Fırat'ı Keşfet Projesi' kapsamında Fırat Yolu Bingöl etabı tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı.

'Fırat Yolu' Bingöl etabı tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı

Toplantıya, Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve trekking acentelerinden oluşan 18 kişilik seyahat ekibi katıldı. Burada konuşan Vali Ahmet Hamdi Usta, turizm sektörünü yakından takip ettiğini, Bingöl’ün coğrafyasının, insanının ve kültür potansiyelinin bu anlamda güçlü ve zengin olduğunu, dolayısıyla ilimizin turizm potansiyelini harekete geçirecek her türlü projeye tam destek vereceğini ifade etti.

Fırat’ı Keşfet Projesi ile tarihi Mezopotamya topraklarını oluşturan Fırat Nehrinin doğduğu bu bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, bölgenin turizm hareketliliğini artırmak ve bölge insanının bu büyük gelir kaynağından daha fazla faydalanmasını sağlamak amaçlanıyor.

Toplantı, trekking acenteleri ve ilgili paydaşlarla bilgi alışverişinde bulunulması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.