'Elysium Alışveriş Merkezindeki devletin zararı milyonlarla ifade ediliyor'

Elazığ İl Özel İdaresi arsasına yapılan Elysium Alışveriş merkezindeki konut ve dükkanların paylaşımı ilgili açıklama yapan Deva Partisi İl Başkanı Avukat Mehmet Kangal, 'gerek kurum gerekse firma zarar riski ile karşı karşıya kalmıştır' dedi.

'Elysium Alışveriş Merkezindeki devletin zararı milyonlarla ifade ediliyor'

DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Mehmet Kangal, Çayda Çıra Kavşağında İl Özel İdaresi arsası üzerine yapılan Elysium Alışveriş merkezindeki konut ve dükkanların paylaşımı ilgili açıklama yaptı.

KANGAL: DERHAL HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMALI VE BU ZARARLARIN HESABI SORULMALIDIR

DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Mehmet Kangal, “Elazığ İl Özel İdaresi ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşme uyarınca yapımına başlanan alışveriş merkezindeki konut ve dükkanların paylaşımı ve satımı gündeme gelince, işler karışmaya başladı. Ortada hukuken geçerli imzalanmış bir sözleşme bulunmasına rağmen, Bakan Murat Kurum'un keyfi talimatı doğrultusunda inşaat durdurulmuş ve bu sebeple kat sayısında düşüş yaşanmıştı.

Bu sebeple sözleşme ile üzerinde uzlaşılan sonuç elde edilememiş ve gerek kurum gerekse de firma zarar riski ile karşı karşıya kalmıştır. Şimdi gelinen aşama itibariyle, öncelikle devletin milyonlarca lira zarara uğrayacağı, diğer taraftan da yüklenici firmanın kendi zararını tazmin etmek için devlete karşı dava açma yoluna gidebileceği gündeme gelmiştir.

Peki, bu zararlara sebep olan keyfi bir talimatın hiç mi karşılığı olmayacaktır, hiç mi hesap sorulmayacaktır. Konunun birebir muhatabı olan İl Özel idaresi yetkilileri ve meclis üyeleri tarafından bu konuda derhal hukuki süreç başlatılmalı ve bu zararların hesabı sorulmalıdır.

Her zaman dediğimiz gibi, ben yaptım oldu mantığının hakim olduğu AK Parti zihniyetinin, devlete verdiği zararların şimdilerde hesabı sorulur mu bilinmez ama, hukuk er ya da geç işleyecek ve milletin hakkı iade edilecektir” dedi.