Elazığ emniyeti 59 ekip ve 138 personelle sahada!

Elazığ'da polis ekipleri tarafından düzenlenen dar bölge uygulamasında 836 şahıs sorgulanırken, hakkında arama kararı bulunan 6 kişi yakalandı.

Elazığ emniyeti 59 ekip ve 138 personelle sahada!

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından, genel güvenlik ve genel asayişin sağlanması, suça konu unsurların tespiti ve şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik, Rızaiye ve İcadiye mahallelerinde dar bölge uygulaması gerçekleştirildi.

Uygulama çerçevesinde, 59 ekip ve 138 personel görev aldı. Uygulama, farklı noktalarda ring halinde ve sabit olarak gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında, 836 şahıs sorgulanırken, 240 araç kontrol edildi. 37 umuma açık iş yeri denetlenirken, 12 metruk bina ve 9 park bahçe kontrol edildi.

Yapılan denetimlerde, 6 aranan şahıs yakalandı. Ayrıca, uyuşturucu ticareti şüphelisi ve ülkeye kaçak yollarla girdiği tespit edilen toplam 3 şahıs ilgili birimlere teslim edildi.

Uygulamalarda, 2 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait 13 adet fişek ele geçirildi.

Uygulamadan Önemli Detaylar

Uygulama, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik gerekli çalışmalar titizlikle yürütüldü.

Uygulama, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak önemli katkı sağladı.