Elazığ ekibi TEKNOFEST'te birinci oldu!

TEKNOFES'te Fırat Üniversitesi 'Tarım Teknolojileri' alanında birincilik elde ederken 'TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri' alanında ise üçüncülük elde etme başarısını gösterdi.

Elazığ ekibi TEKNOFEST'te birinci oldu!

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, 27 Nisan-1 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğin son gününde gerçekleştirilen kapanış töreninde, teknoloji yarışmalarında dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Elazığ ekibi TEKNOFEST'te birinci oldu!

TEKNOFEST etkinliğine öğrencileriyle birlikte katılan Fırat Üniversitesi Türkiye’deki tüm üniversiteleri geride bırakarak yaptığı çalışmalarla iki ödüle layık görüldü.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversitenin başarısını soysal medya hesabından duyurdu.

Rektör Göktaş yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz öğrencileri  #TEKNOFEST yarışmalarında Tarım Teknolojileri alanında birincilik ve TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri alanında da üçüncülük elde etme başarısını göstermiştir.  Danışman hocalarımızı ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Elazığ ekibi TEKNOFEST'te birinci oldu!