Elazığ'da bulunan Cemevleri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler

Elazığ'da bulunan Cemevleri, düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Gerçekleşen toplantıda Cemevleri ile ilgili yapılan kanuni düzenlemeler ve mevcut sorunlar görüşülerek masaya yatırıldı.

Elazığ'da bulunan Cemevleri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler

Elâzığ’da bulunan Cemevleri düzenlenen toplantıda bir araya gelerek, Cemevleri ile ilgili yapılan kanuni düzenlemeler ve alevi toplumunun mevcut bulunan sorunların görüşerek ve yapılacak yasal düzenlemeler ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Elazığ'da bulunan Cemevleri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler

Toplantı sonrası Cemevlerinden yapılan ortak açıklamada: “Alevi toplumunun mevcut sorunlarının ve Cemevlerinin bir takım ihtiyaçlarının karşılanması açısından zaman zaman devlet yetkilileriyle görüşmelerimiz bir takım çevreler tarafından sabote edildiğini görmekteyiz. Bunun bariz bir örneği de bir mahalle muhtarı tarafından yazılı ve sosyal medyada, Cemevinde görevli kanaat önderleri hedef gösterilerek, zan altına alınarak tehdit edildiğini, alenen toplumu kutuplaştırmaya, insanları karşı karşıya getirerek, bir takım olumsuzluklara yol açtığına üzülerek şahit oluyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine en çok ihtiyaç duyduğu bu süreçte, bu yaklaşımları, Elazığ’da ki alevi kanaat önderleri olarak kınıyoruz.” İfadelerine yer verildi.