Elazığ Belediyesinden beklenen zam geldi!

Elazığ Belediye Meclisi, Haziran ayı oturumlarına ikinci birleşim ile devam etti. Birleşimde alınan karara göre otobüs ve su ücretlerine zam geldi.

Elazığ Belediyesinden beklenen zam geldi!

Haziran ayı oturumlarına devam Elazığ Belediye Meclisi, ikinci birleşimini de tamamladı. Meclis Başkanlığını Aydın Kara’nın yaptığı oturumların ikinci birleşiminde toplu taşıma ücretlerine zam yapma kararı görüşüldü. Birleşimlerde, toplu taşıma ücretlerine zam kararı çıktı, karar meclisten oy çokluğuyla geçti.

Karara Göre; tam bilet 14 lira, öğrenci ise 10 lira oldu. Aktarma sürelerinde ise tam indirimli bilette 30 dakika ücretsiz, 31-60 dakika arası 10 TL olarak belirlenirken İndirimli taşımada ise 30 dakika ücretsiz, 31-60 dakika arası 8 TL oldu.

Ayrıca Belediye Meclisi, suya da %65 zam yaptı. Alınan karara göre  meskenlerde 0-15 ton arası 10 lira 2 kuruş, 16-30 ton arası 13 lira, 31 tondan sonrası 15 lira 7 kuruş; Ticarethanelerde 0-30 ton arası 24 lira 3 kuruş; 31 tondan sonrası 27 lira 14 kuruş oldu.

SON 3 YILDA YÜZDE 183 ZAM!

Elazığ Belediyesi’nin suya zam yapmayı düşündüğünü iki önce ifade etmiş ve Türkiye’de bir çok belediye su fiyatlarında indirime giderken Elazığ Belediyesi’nin zam yapmasının doğru olmadığını belirtmiştik.

Elazığ Belediyesi, kamuoyunda yükselen tepkileri dikkate almadan su fiyatlarında yüzde 65 gibi yüksek oranda zam yaptı.

Elazığ Belediyesi’nin son üç yılda suya yaptığı zam yüzde 183 gibi olağanüstü yüksek bir rakama ulaştı.