Elazığ AFAD İl Müdürlüğü'nde görev değişikliği

Elazığ AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi) İl Müdürlüğü'nde görev değişikliği yaşandı.

Elazığ AFAD İl Müdürlüğü'nde görev değişikliği

2018 yılından beri Elazığ AFAD İl Müdürü olarak görev yapan Osman Pıhtılı, Manisa AFAD İl Müdürlüğü'ne atanırken, yerine Eski Van AFAD İl Müdürü Cafer Giyik getirildi.

Elazığ AFAD İl Müdürlüğü'nde görev değişikliği

Cafer Giyik Kimdir?

1974 yılında Van’ın Erciş İlçesinde doğan Cafer GİYİK, 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun olmuştur.

2016 yılında “Van Depremi Örneğinde Afet Sonrası İskan Politikaları” konulu teziyle Yüksek Lisans derecesi almış,
2022 yılında “Depremsellik, Kentsel dönüşüm ve Yeniden Yapılanma” konulu teziyle doktora eğitimini tamamlayarak Doktor unvanı almıştır.

2. Lisans eğitimi kapsamında başladığı Hukuk Fakültesinden 2020 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur.

1996 yılında başladığı kamu görevi boyunca Teknik eleman, İlçe Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği gibi görevlerde bulunmuş, son olarak Van AFAD kurucu İl Müdürü olarak görev yapmıştır.

Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde; Afet Yönetimi, Afet Konutlarında Yer seçimi, Kent yapılarında mimari tasarım ve mühendislik uygulamaları, Afet sonrası geçici barınma uygulamaları gibi konularda yayımlanmış makaleleri, kitap bölümleri bulunmaktadır.

Deprem, kentsel dönüşüm, şehircilik konularında birçok sempozyuma katılarak bildiriler sunmuştur.26.01.2024 tarih ve 835152 sayılı İçişleri Bakanlığının onayı ile Elazığ AFAD İl Müdürü olarak atanan Dr. Cafer GİYİK evlidir.