Eğitim Bir-Sen'den Eylem! Sorunlar ve talepler dile getirildi

Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şubesi, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde eylem yaptı. Çok sayıda eğitimcinin katıldığı eylemde, eğitim ve öğretimdeki sorunlar ile talepler dile getirildi.

Eğitim Bir-Sen'den Eylem! Sorunlar ve talepler dile getirildi

Elazığ’da yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde eylem yaptı. Çok sayıda eğitimcinin de katıldığı eylemde yapılan açıklamada eğitim öğretimde yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve talepler dile getirildi.

"KÖKLÜ SORUNLARA KALICI ÇÖZÜMLER BEKLİYORUZ"

Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, eğitim öğretimde yaşanan sorunlara karşı, çözüm önerileri sunduğu açıklamasında, Millî Eğitim Bakanlığı’nı eğitim paydaşlarıyla istişareye davet ederek, “Köklü sorunlara kalıcı çözümler bekliyoruz dedi.

"ÖĞRETİM TAZMİNATLARI EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TAMAMINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLMELİ"

Başkan Bahşi: “2022-2023 eğitim öğretim yılı eğitim çalışanları açısından ekonomik zorlukları daha fazla hissettiğimiz bir yol olacak. Eğitim çalışanlarının alım gücünü arttıracak rahat bir nefes aldıracak mali haklarda iyileştirme yapılması elzem olmuştur. Her eğitim öğretim yılı başında sadece öğretmenlere verilen eğitim öğretim tazminatının eğitim çalışanlarının tamamını kapsayacak şekilde genişletilip bir maaşa endekslenerek verilmesini istiyoruz.” Dedi.

Eğitim Bir-Sen'den Eylem! Sorunlar ve talepler dile getirildi

"BEN YAPTIM OLDU MANTIĞIYLA HAZIRLANMIŞ VE MECLİSTEN ÇIKARTILMIŞTIR"

Öğretmenliğin meslek kanunu olması ve promosyonların güncellenmesi konuları konusunda da açıklamalarda bulunan Bahşi: “Enflasyon karşısında sembolik bir rakama dönüşen bin üç yüz yirmi beş TL yerine tüm eğitim çalışanlarının yüzünü güldürecek şekilde bir maaş kadar verilmesini talep ediyoruz. Toplumsal saygınlığı en yüksek kesim olan öğretmenlerimizin sorunlarına yasal dayanak oluşturmak adına Şubat 2022 de yürürlüğe giren öğretmenlik meslek kanunu sahanın beklentilerinden uzak kalarak öğretmenlerimizin ve yetkili sendika olarak bizlerin görüşleri alınmadan ‘Ben Yaptım Oldu’ mantığıyla hazırlanmış ve meclisten çıkartılmıştır. Sınav esası getirilmek istenen kariyer planlaması 5. Dönem ve 6. Dönem toplu sözleşmemizde taleplerimizle örtüşmelidir.” Dedi.