Diyarbakır Final Okulları'nda mezuniyet töreni

Diyarbakır'da eğitim çıtasını yükseklere taşıyan Özel Final Fen ve Anadolu Lisesi, 2024 yılı mezunlarını törenle uğurladı.

Diyarbakır Final Okulları'nda mezuniyet töreni

Diyarbakır’da eğitim çıtasını yükseklere taşıyan Özel Final Fen ve Anadolu Lisesi, 2024 yılı mezunlarını törenle uğurladı.

Son zamanlarda yurt dışına öğrenci göndermekle, öğrencilerin akademik başarılarıyla adından söz ettiren Diyarbakır Final Okulları, 2024 yılı mezunlarını bir otelde yapılan törenle uğurladı.

Uzun yıllardır eğitim alanında hizmet veren ve yetiştirdiği başarılı öğrenciler ile Diyarbakır’ın eğitim çıtasını yükseklere taşıyan Özel Diyarbakır Final Fen ve Anadolu Lisesi, 2024 yılı mezunlarını eğlencenin doruk noktalarına ulaştırıp sınav öncesi motive etti. Mezuniyet törenine Diyarbakır Final Okulları kurucusu Şahin Otu, okul müdürü Recep Kepenek, müdür yardımcıları, öğretmenler ve velilerin yanı sıra Kayapınar Kaymakamı Arif karaman katıldı. Kendisi de Final Okulları’nın velisi olan Karaman, öğrencilere sınav öncesi başarılar dileyip Anadolu ve fen liselerinin birincilerine plaket takdim etti.

Birinci olan öğrencilerin Final Lisesi’nde gelenek hâline gelen “başarı kütüğü”ne adlarını bırakmalarıyla başlayan tören, pasta kesimi, sınıflara başarı belgeleri verilmesi, havai fişekler altında kep atma, yemek ve eğlenceyle devam etti.

Aynı zamanda öğrencilerin yıllardır biriktirdikleri anıların gösterildiği sinevizyonda duygu dolu anlar yaşandı.