Diyarbakır'da Halk Sağlığı Haftası nedeniyle sağlık yürüyüşü düzenlendi

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünce 3-9 Eylül 'Halk Sağlığı Haftası' çerçevesinde sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla yapılan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldı. Park 75'te kurulan Sağlık Sokağı'nı ziyaret eden vatandaşlara sağlık taraması yapıldı.

Diyarbakır'da Halk Sağlığı Haftası nedeniyle sağlık yürüyüşü düzenlendi

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünce 3-9 Eylül “Halk Sağlığı Haftası” çerçevesinde sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla yapılan "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" yapıldı. Park 75’te kurulan Sağlık Sokağı’nı ziyaret eden vatandaşlara sağlık taraması yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Halk Sağlığı Haftası çerçevesinde sağlık çalışanları ve vatandaşların “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, Kayapınar ilçesinde Park 75’te kurulan sağlık sokağını ziyaret eden vatandaşlara, obezite, diyabet, hipertansiyon, kanser taramaları, müptela ile mücadele, aşılama ve anne sütünün önemi gibi çeşitli konularda bilgilendirerek boy, kilo, bel çevresi, tansiyon, kan şekeri, karbon monoksit ölçümü, ilkyardım uygulamaları ve diş sağlığı taramaları yapıldı.

Bu etkinlik çerçevesinde Kayapınar İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Park 75’te, Sur İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da Hz. Süleyman Camii yerleşkesinde kurulacak “Sağlık Sokağı”nda vatandaşlara bilgilendirici stantlar kuruldu.

Mobil KETEM mamografi aracı hafta boyunca Çermik Devlet Hastanesi bahçesinde konumlanarak vatandaşlara yerinde hizmet sunacak ve UMKE sağlık çadırı hafta boyunca Park 75 Sağlık Sokağı’nda konumlanacak. AFAD ile beraber doğal afetlerle ve sağlık hizmetleri ile ilgili etkinlikler düzenlenecek.