Dilan ve Engin Polat çifti akademik çalışmaya konu oldu!

Türkiye gündemini günlerce meşgul eden sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, Fırat Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan bir kitaba konu oldu.

Dilan ve Engin Polat çifti akademik çalışmaya konu oldu!

Bir anda ülke gündemine oturan Dilan ve Engin Polat çifti bu defa Fırat Üniversitesinde öğretim üyelerinin hazırlamış olduğu bir kitabın konusu oldu.

Yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle ulusal basında adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi bu defa ülke gündeminde geniş yer bulan Dilan ve Engin Polat çiftini akademik bir çalışma konusuyla bilimsel yönden ele aldı. Öğretim üyeleri Doç. Dr. Osman Vedüd Eşidir ile Dr. Mehmet Fatih Çakar, Polat operasyonunun medya ve sosyal medya yansımalarını bilimsel araştırma konusu yaptı. Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyan bu araştırma akademik anlamda arşivlerde yerini aldı.

Cumhuriyet’ten bu yana saadet zinciri kavramının da incelendiği araştırma; Sosyal Medya Fenomenliğinden Türkiye Gündemine: Dilan-Engin Polat Örneği isimli bilimsel kitap olarak yayınlandı.