DBB ekipleri Cizre'de 33 konutun bodrum katındaki suyu tahliye etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sağanak yağışla birlikte selin yaşandığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde 33 konutun bodrum katındaki suyu tahliye etti, cadde ve meydanları temizledi.

DBB ekipleri Cizre'de 33 konutun bodrum katındaki suyu tahliye etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sağanak yağışla birlikte selin yaşandığı Şırnak’ın Cizre ilçesinde 33 konutun bodrum katındaki suyu tahliye etti, cadde ve meydanları temizledi.

Belediyeden yapılana açıklamada, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve DİSKİ Genel Müdürlüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde kuvvetli sağanak yağışın etkisiyle yaşanan sel felaketine ilk günden itibaren müdahale ettiği belirtildi.

Toplam 16 kişilik ekip ve 5 aracın görevlendirildiği felakette cadde, sokak ve selin etkilediği konutlarda çalışmalar sürüyor. Ekipler selin yaşandığı ilk günden itibaren 33 konutun bodrum katında bulunan suyu tahliye etti. 9 cadde ve bir meydanı da temizledi. Diğer yandan vidanjörlerle biriken kum ve slimleri temizledi.

Ekipler, çalışmalar sırasında mahsur kalan bazı evcil hayvanları da kurtardı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Cizre ilçesindeki çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.