Çermik'te Kuyu Mahallesi'nin su sorunu çözüme kavuşuyor

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde Kuyu Mahallesi'nin içme suyu sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Çermik'te Kuyu Mahallesi'nin su sorunu çözüme kavuşuyor

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde Kuyu Mahallesi’nin içme suyu sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kuraklığın etkisiyle su kaynaklarında meydana gelen azalmalar nedeniyle yaşanan içme suyu sorununu çözmek için proje geliştiriyor. Bu çerçevede DİSKİ Genel müdürlüğü, Çermik Kaymakamlığı ve belediyenin ortak çalışmaları ile ekipler Çüngüş ilçesi Sağtepe Mahallesine bağlı Bahçe mezrasında bulunan kaynak suyunu Kuyu mahallesine ulaştırmak için yaklaşık 12 bin 100 metre 75’lik içme suyu borusu döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yapımı devam eden içme suyu hattını yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

Yatırımların belirli bir plan dahilinde ve vatandaşın öncelikli ihtiyaçları çerçevesinde yapıldığını belirten DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “İl merkezimizde ve tüm ilçelerimizde sorumluluk alanımızda olan bin 47 mahallemizde değerli hemşehrilerimizin içme suyuna en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde ulaşması için DİSKİ olarak büyük bir gayret ve sorumlulukla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız değerli hemşehrilerimizin hizmetlerimizde en iyi şekilde yararlanmasıdır” dedi.