Bingöl'de jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi

Bingöl'ün Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Hazarşah İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrencilere trafik eğitimi verdi.

Bingöl'de jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi

Bingöl’ün Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Hazarşah İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrencilere trafik eğitimi verdi.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri tarafından Hazarşah İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrencilere trafik kuralları yönünden bilinçlenmeleri ve farkındalık oluşturmak maksadıyla ’genel trafik güvenliği, emniyet kemeri kullanmanın önemi, trafik ışıkları, işaret ve levhaları, karşıdan karşıya geçiş kuralları, güvenli oyun alanları ve güvenli bisiklet kullanma alanları ve esasları’ konularında trafik bilgilendirme semineri verildi. Eğitim sonrasında öğrencilere Trafik hikaye kitabı dağıtılırken, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde farkındalık sahibi yeni nesillerin yetişmesi için çalışmalara titizlikle devam edileceği duyurusunu yaptı.