Bilal hoca Elazığ'ın kurtuluş planını kapı kapı anlatıyor!

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bilal hoca Elazığ'ın kurtuluş planını kapı kapı anlatıyor!

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban seçim gezisi kapsamında ilk olarak Hozat Garaj’ı esnaflarını ziyaret etti.

Daha sonra esnafları gezen Bağımsız aday Çoban, Şehit İlhanlar Caddesi ve Köfteciler sokağı esnaflarla da bir araya geldi.

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, yaklaşık 15 senedir bu sokaklarda olduğunu ifade ederken: “Şehrimizin kronik problemlerini fark edebilmek için ufuk ötesini görme kabiliyet ve becerisine gerek yoktur. Tarlada izi olmayanın harmanda gözü olmayacağı dönemdeyiz.

Kentimizin çıkarlarına uygun olmayan her ilişki ve bağlantıya tavırlıyızdır. Aramıza aşılmaz mesafeler koymuşuzdur. Bu böyle biline. 15 senedir bu sokaklardayız. Esnafımızla, halkımızla dertleri paylaşıp çözüm noktasında hep istişareler edip siyaset kurumunun onayına sunduk. O gün bu sokakta olmayanlar, bugün kendilerini direklere pervasızca asmışlar.

İhanetin deltasında buluşup ülkemizin milli ve manevi huzurunu bozmaya çalışan güruhlar, bugün Elazığ’ın yerel siyasetine müdahalelerini o gördüğünüz afişlerle yapmaktadır. Eski bir deyim vardır, biz kırk kişiyiz, kırkımız da birbirimizi iyi biliriz. Sanmasınlar ki bazı adaylar arasındaki anlaşmalar gün yüzüne çıkmayacaktır. Sanmasınlar ki Elazığ çocuğunun umutlarını, hayallerini, sefalarını ve sükun tavırlarını hor ve çok görenler, kendi dünyalarında çizdikleri Elazığ’ı vatandaşımızın içine sindirebilecekler. Bizim kalemimizle kelamlarımız birdir. Gücümüzü ne afişlerle, ne bazılarının televizyon kanallarından ne de koltuk sevdasından alırız. Biz gücümüzü vatandaşımızın kalbinden, şehre yorduğumuz kafamızdan ve karakterimizin asıl vasıflarından alırız.

Bilal hoca Elazığ'ın kurtuluş planını kapı kapı anlatıyor!

İçine koyacak bir şeyiniz olduktan sonra bir günün bile bin cebi vardır derler. Bunu yanlış anlayanlar, bin cebe koydukları bir şeylerle Elazığ’ın makus talihine kaymak sürdüklerinin farkındadırlar. Mühim olan, bizim bunun farkında olmamızdır. Bizler ise bir selamın bin hatır edeceğine inanan müşfik karakterleriz, bizi tanıyacaklar. Kaos siyasetine şehrimizin karnı doymuştur. Bizler, kaoslardan, kumpaslardan uzak, Elazığ’ı ve Elazığ sevdasını konuşuruz ve bildiklerimizi, önerilerimizi haykırarak anlatırız.

Şehrin kurtuluş planı bendedir. Korkmayın. 380 sayfa kitabını yazmışız bu şehrin. Tüm artılarını bir kenara yazmış, eksilerini yok edecek formüller üretmişiz. Fırsatlarını, tehditlerinin üzerinde görmüşüz ve hep bir adım ileriye’nin yolunu aramışız. Tüm aday arkadaşlarımıza bu kurtuluş planı armağanımızdır.

Ben, kaybettiği belediye başkanlığı seçiminde, kazanan kardeşimize proje dosyalarını teslim eden adamım. Bizde darılmaca, küsmece yoktur. Şehir vardır, Elazığ’ın menfaatleri vardır. Ben değil, biz vardır. Bunu yapacak ikinci adam kalmamıştır. Allahın izniyle, sizlerin de desteği ile 14 mayıs günü şanlı bir zafer ile bize yardım ettiğinde Allah, şehrimizin makus talihine bir çelme takacağız ve geleceğimize, gençlerimize daha yaşanabilir bir ata yadigarı şehrin haritasını çizeceğiz. Pişman etmeyeceğimize, gece uyumayıp gündüz oturmayacağımıza 15 yılımız şahittir, sizler de şefaatçi olunuz. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bilal hoca Elazığ'ın kurtuluş planını kapı kapı anlatıyor!

Bağımsız aday Çoban’ın konuşması sonrası bazı vatandaşlar desteklerini şöyle ifade etti: ‘’Seni medyada yok sayanlar, şehirde izi olmayanlardır. Paranın gücü ile yola çıkan kim varsa yolda kalacaktır. Seni yok sayanları tarihe gömeceğiz.’’

‘’Kemal Kılıçdaroğlu, bakan yapacağım kişileri aday etmeyeceğim dedi. Billboardlara bakıyoruz bakan sözü aldık diyorlar. Hikaye. Seni bağımsız meclise göndereceğiz ve bakan ol diye haykıracağız.’’

Bilal hoca Elazığ'ın kurtuluş planını kapı kapı anlatıyor!