Başkan yuvaya döndü!

Maden ilçesinin bağımsız Belediye Başkanı Orhan Yavuz, 2024 yerel seçimleri için AK Parti'den Maden Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Başkan yuvaya döndü!

AK Parti kurucularından olan, 2004-2009 yılları arasında AK Parti'den Maden Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 2018 yerel seçimlerinde ise MHP'den aday olarak tekrar Belediye Başkanı seçilen ve bir süre önce MHP'den istifa ederek bağımsız belediye başkanı olarak görevini yürüten Başkan Orhan Yavuz 2024 yerel seçimlerine kurucularından olduğu, ailem olarak nitelendirdiği AK Parti'den adaylık başvurusu kararı aldı.

Yerel siyaset sahnesinde Maden'de önemli bir figür olan Orhan Yavuz'un adaylık başvurusu, Maden ilçesindeki siyasi dinamiklere de yeni bir soluk getirdi. Bağımsız olarak belediye başkanlığı görevini yürüten Yavuz'un AK Parti'ye geçişi, ilçedeki siyasi arenada en dikkat çeken gelişmesi olarak kayıtlara geçti.

Adaylık başvurusu sonrasında Orhan Yavuz, yaptığı açıklamada, "AK parti benim ailem, ben AK Parti kurucularından biri olduğum için yuvama geri dönerek, Maden'i daha ileriye taşımak, halkımıza daha iyi hizmet sunmak için bu kararı aldım. Partimizin "Türkiye Yüzyılı" vizyonuyla birlikte çalışarak, ilçemizi daha yaşanabilir kılmak için çaba sarf edeceğim" dedi.

Geçmişteki belediye başkanlığı döneminde elde ettiği deneyimleriyle birlikte yeni projeler ve hizmetlerle Maden ilçesine katkı sağlamayı hedefleyen Yavuz'un AK Parti'den adaylık başvurusu yapması Maden'de olumlu ve yerinde bir karar olarak karşılandı. 

AK Parti teşkilatı, Orhan Yavuz'un adaylık başvurusunu olumlu bir şekilde karşılarken ilçedeki seçim yarışında en güçlü aday olarak değerlendirildi.

2024 yerel seçimleri öncesinde ilçede siyasi rekabetin artması beklenirken, Orhan Yavuz'un adaylığı, Maden halkı tarafından merakla beklenen bir döneme de işaret etti.