'AK Parti heyetini Elazığ halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coskun Çağlar Duran, AK Parti heyeti ve Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman'ın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a yapılan ziyaret hakkında açıklama yaptı. Başkan Duran, 'AK Parti heyetini Elazığ halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmeyi davet ediyoruz' dedi.

'AK Parti heyetini Elazığ halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coskun Çağlar Duran, AK Parti heyeti ve Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman'ın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a yapılan ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Duran yaptığı açıklamada; "Sayın başkan açıklamasında hepimiz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Elazığ'ımız için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz” demiş. Şunu sormak istiyoruz, depremden bu yana devam eden başta hak sahipliği ve geri ödemeler konusunda neler konuşuldu ve hangi adımlar atıldı? Bu soruların cevaplarının Elazığ kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz" dedi.

“TOPLANTIDA TAM OLARAK NE KONUŞULDU?”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, toplantıda ne konuşulduğuna dair açıklama yapılması gerektiğini söyledi. Duran, "AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret ettiler. AK Parti İl Başkanı tarafından yapılan açıklamada, "Yeni yatırımlar için destek istedik, devam eden çalışmaların kalan bölümleriyle ilgili fikir alışverişi yaptık. Şehrimizin tüm sorunlarını biliyoruz. Bunların çözümü noktasında Ankara’da önemli adımlar atıyoruz. Tabii hem Valimiz, hem Milletvekillerimiz, hem de Belediye Başkanımız ile birlikte tüm bu görüşmeleri birlikte yapıyoruz. Hepimiz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Elazığ'ımız için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Yaptığımız tüm görüşmeler Elazığ için, Elazığ'da yaşayan insanlarımızın rahatı için" ifadeleri yer almaktadır. Fotoğraf karesi paylaşarak ve basına demeç vererek Elazığ’ın  sorunları çözülmüyor. AK Parti heyeti siyasi şov yapıyor. Şunu sormak istiyoruz İlin Valisinin de yer aldığı toplantı ile ilgili açıklamayı AK Parti İl Başkanı’nın yapması doğru mu? Ve şunu da sormak isteriz ki o toplantıda tam olarak ne konuşuldu? Deprem sonrasında yaşanılan ve hala devam eden sorunların ortadan kaldırılması adına herhangi bir gelişme var mı, insanların mağduriyetleri giderilecek mi? Hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de Elazığ kamuoyu olarak bunu çok merak ediyoruz "diye konuştu.