Aday adayları destek vermeyince geri çekildi!

31 Mart Yerel Seçimlerinde Akçakiraz Belediye Başkanı adayı olacağı daha önce açıklanan Sabahattin Kaya, aday adaylarının kendisine destek vermediği gerekçesiyle adaylıktan çekildiğini ifade etti.

Aday adayları destek vermeyince geri çekildi!

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Akçakiraz Belediye Başkanı adayı olacağı daha önce açıklanan Sabahattin Kaya, aday adaylarının kendisine destek vermediği gerekçesiyle adaylıktan çekildiğini ifade etti.

Kaya’nın açıklaması Kaya, kazanamayacağını anlayınca adaylıktan çekildi şeklinde yorumlandı.

Akçakiraz Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı olduğu daha önce ifade edilen Sabahattin Kaya 31 Mart yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Başkan Sabahattin Kaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Başarı hikayeleriyle dolu 10 yıllık hizmet serüvenimizin 31 Mart 2024 tarihinde sonuna gelmiş olacağız.

AK Parti Akçakiraz Belediye Başkan aday adayları ve Belde Başkanımız ile defalarca yaptığımız istişareler sonrasında şahsıma hiçbir şartta ve durumda destek vermeyeceklerini ve kendi aralarında konsensus sağladıklarını ifade etmişlerdir.

Beldemizin ve partimizin selameti açısından seçmenler arasında kutuplaşmaya ve kaosa sebebiyet vermemek amacıyla aday adaylığı sürecinden kendimi azlediyorum.

AK Partimizin görevi tevdi edeceği aday arkadaşımıza başarılar diliyor, Partimizin ve Liderimizin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Belde sakinlerimize ve samimi tüm gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyor, helallik temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.